...
Реєструйся

Табачник вимагає надати йому перелік платних послуг у дитсадках


Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник наказав закладам освіти затвердити перелік платних послуг, «які надаються навчальним закладом або установою освіти, із зазначенням часу, місця, способу і порядку надання кожної послуги, їхньої вартості та осіб, відповідальних за їхнє надання».

Про це йдеться у наказі Міністерства освіти і науки України № 949 від 14 жовтня 2010 року. Згідно з документом, дія наказу поширюється на керівників дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладів, закладів післядипломної освіти та підвищення кваліфікації, навчально-методичних та інших установ і закладів системи освіти, підпорядкованих Міносвіти.

У наказі також міститься вимога розмістити цей перелік «у доступних для замовників місцях». У той же час, із документа випливає, що навчальні заклади не зможуть вільно розпоряджатися надходженнями від надання платних послуг, а отримані гроші будуть зараховані до доходів спеціального фонду державного бюджету, куди до цього моменту направлялися, зокрема, гроші, отримані від плати за навчання студентів-контрактників, повідомляє «УНІАН».

Так, документ визначає: «Надходження, отримані за надання платних освітніх та інших послуг, які не передбачені переліком груп власних надходжень бюджетних установ, затвердженим постановою Кабінету міністрів країни від 17 травня 2002 року №659 «Про затвердження переліку груп власних надходжень бюджетних установ, вимог щодо їх утворення та напрямків використання “, до внесення у нього в установленому порядку змін, зараховуються до доходів спеціального фонду державного бюджету як плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їхніми функціональними повноваженнями, або як надходження бюджетних установ від господарської та / або виробничої діяльності , якщо такі надходження отримані у результаті зазначеної діяльності».

Нагадаємо, раніше Табачник заявляв, що запроваджені Міносвіти платні послуги, перш за все, необхідні університетам для зміцнення матеріально-технічної бази. «Платні послуги необхідні, перш за все, університетам. Для того, щоб зміцнити свою матеріально-технічну базу, для того, щоб розвиватися, для того, щоб просто мати абсолютно реальні ознаки університетської автономії », – запевняв міністр.

По всій Україні відбулися масові акції протесту студентів, які вимагали скасувати постанову про платні послуги у навчальних закладах. 12 жовтня Кабмін змінив постанову № 796 від 27 серпня 2010 року «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами і закладами системи освіти, які належать до державної та комунальної форми власності», вилучивши низку положень.

Джерело: ua.for-ua.com