2 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
Гнатюк
11 червня, 2011 - 17:56
Керівництво нашого підприємства не хоче віддавати працівникові трудову книжку при звільненні (за власним бажанням). затримує її 3 дні, чи можна в цій ситуації якось зарадити?
Ольга Харечко
Зображення користувача Ольга Харечко.
Головний редактор журналу «Довідник кадровика»/«Справочник кадровика», голова ВАК, експерт порталу «КАДРОВИК-онлайн»
14 червня, 2011 - 10:13
Статтею. 235 КЗпП встановлено, що разі затримки видачі трудової книжки з вини власника або уповноваженого ним органу працівникові виплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу, адже затримка видачі трудової книжки перешкоджає працевлаштуванню працівника, а тому тягне обов'язок власника виплатити працівникові середню заробітну плату за весь час вимушеного прогулу, викликаного невидачею (затримкою видачі) трудової книжки (у Вашому випадку за 3 дні). Кримінальним кодексом України (КК) передбачено кримінальну відповідальність за порушення вимог законодавства про працю. Частиною 1 статті 172 КК встановлено кримінальну відповідальність за грубе порушення законодавства про працю. Такі дії караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або виправними роботами на строк до двох років. Поняття «грубе порушення законодавства про працю» охоплює випадки порушень, які поставили працівника в скрутне становище або погіршили його умови праці, що призвело до порушення конституційних прав або законних інтересів працівника. Зокрема, грубим порушенням законодавства про працю є умисна невидача працівникові при звільненні трудової книжки.