Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Трудові відносини під час COVID-19

Дата публікації: 11.03.2020

Український медіа холдинг (UMH Group), до якого входить безліч українських ЗМІ, рекомендував всім своїм працівникам не виїжджати за межі України через коронавірус.

У разі поїздки за кордон працівники зобов’язані перебувати в самоізоляції протягом двох тижнів, а цей період вважати відпусткою за свій рахунок, повідомляє Detector Media, в розпорядження якого надійшов лист за підписом голови наглядової ради «Українського медіа холдингу» Іллі Саввіна від 4 березня.

Таким чином, пристрасті набирають обертів, але оберти обертами, а забезпечення прав працівників ніхто не скасовував. Так, вимога роботодавця піти на карантин і вважати це відпусткою за власний рахунок не є дієвою в правовому полі.

Відпустка за власний рахунок може надаватися в обов’язковому порядку у випадках, передбачених статтею 25 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР, але про карантин там зазначено тільки щодо надання відпустки для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території.

Детальніше про це можна почитати тут.

Що робити, якщо справа стосується самих працівників. У разі наявності симптомів хвороби, звісно, треба лікуватися, тобто підставою для відсутності на роботі буде листок непрацездатності.

Якщо у працівника немає симптомів хвороби, але є побоювання щодо свого стану внаслідок його повернення з країн, де епідемія вже досягла значних розмірів, або контакту з особами, які можуть бути переносниками вірусу, то таким працівникам можна запропонувати, звісно, за наявності відповідної можливості роботу вдома.

Як це оформити можна дізнатися зі статті.

У разі ж коли особи були в контакті з хворими, небезпечними для оточуючих, вони відсторонюються від роботи за поданням службової особи, яка видає такій особі листок непрацездатності, що є підставою для надання допомоги по соціальному страхуванню у зв’язку з карантином.

Ситуація в Україні лише набирає обертів, і ми розуміємо, що кадровикам стане працювати дедалі складніше, тому матеріали щодо карантину, дистанційної роботи для зручного користування ми надаємо в повному обсязі.

Також для вирішення питань щодо трудових відносин в умовах епідемії ми відкриваємо нову тему на сторінці нашого форуму, де ви можете ставити запитання та обмінюватися досвідом з колегами.