...
Реєструйся

Трудовий кодекс може спровокувати масові протести в Україні


Ухвалення проекту Трудового кодексу призведе до акцій протесту в Україну, вважає голова Федерації профспілок представників малого та середнього підприємництва В’ячеслав Рой.

“Наслідком прийняття цього Кодексу будуть вуличні протести. Лише через 3-4 місяці люди реально усвідомлять, що ж таке Трудовий кодекс. І те, що ми матимемо на вулицях те, що сьогодні відбувається в західноєвропейських країнах, – це, на жаль, буде факт “, – сказав він на прес-конференції минулого тижня у Києві.

При цьому він наголосив, що прийняття Трудового кодексу є “проблемою № 1 для всіх профспілок”. На його думку, необхідно дочекатися реакції міжнародних організацій на проект Трудового кодексу, а також винести його на більш широке обговорення.

На думку голови Конфедерації вільних профспілок України, народного депутата Михайла Волинця (БЮТ), негативною є норма про необов’язковість укладання колективних договорів. Він зазначив, що одним з недоліків проекту Кодексу є те, що в ньому не передбачена відповідальність роботодавця за невиконання умов колективних договорів.

“Після прийняття нового Трудового кодексу втратить дію закон про колективні договори”, – заявив нардеп. На його думку, проект кодексу може бути прийнятий з 16 по 19 листопада. “Чинний трудовий кодекс набагато кращий, він більш адаптований до ринкових умов, ніж той, який зараз пропонується Федерацією профспілок України”, – сказав М.Волинець.

У свою чергу, завідувачка відділом правових експертиз Федерації профспілок України (ФПУ) Валентина Позініч в проекті нового Трудового кодексу бачить 2 негативи: скорочення термінів попередження про звільнення до 2-х тижнів, а також зміна умов оплати праці на гірше для працівника на малих підприємствах.

Заступник голови ФПУ Григорій Осовий назвав норму про робочому тижні не більше 48 годин “бар’єром на шляху надексплуатації”. Він також зазначив: “Ніякі права працівників, які можуть бути погіршені по відношенню до гарантій, встановлених 22 статтею Конституції, не повинні мати місце в цьому Трудовому кодексі”.

Джерело: finforum.org