У громадян буде паспорт з відбитками пальців і посвідчення з вклеєною фотографією


Біометричних паспортів українцям, мабуть, не уникнути. Кабмін затвердив проект закону “Про документи Україну, що засвідчують особу, що підтверджують громадянство України, що дають право на виїзд з України і в’їзду в Україну”.


Законопроектом пропонується встановити, що документами, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України, є 8 документів, а саме:

Паспорт громадянина України;
Посвідчення громадянина України;
Дипломатичний паспорт України;
Службовий паспорт України;
Посвідчення особи моряка;
Посвідчення члена екіпажу;
Посвідчення особи на повернення в Україну;
Тимчасове посвідчення громадянина України.

При цьому право на виїзд і в’їзд в Україну дають 9 документів, а саме:

Паспорт громадянина України;
Дипломатичний паспорт України;
Службовий паспорт України;
Посвідчення особи моряка;
Посвідчення члена екіпажу;
Проїзний документ біженця;
Проїзний документ особи, якій надано додатковий захист;
Посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон;
Посвідчення особи на повернення в Україну (дає право на в’їзд в Україну).

Назви основних ідентифікаційних документів змінять.

Паспортом громадянина України стане документ, що засвідчує особу, підтверджує громадянство під час перетину державного кордону України та перебування за кордоном і дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

Документом, що засвідчує особистість, підтверджує громадянство на території України, буде посвідчення громадянина України.

У паспорті буде така інформація:

назва держави; реквізити документа, прізвище, ім’я; стать; громадянство, дата народження, місце народження; оцифрований образ людини; оцифрований підпис, відбитки вказівних пальців рук; порядок оформлення, видачі, обміну, повернення, вилучення, знищення, визнання недійсним.

Паспорт буде видаватися особам, які не досягли шістнадцятирічного віку, строком на п’ять років, а особам, які досягли шістнадцятирічного віку — на десять років.

У посвідченні громадянина України замість оцифрованого образу особи вклеюватиметься фотографія, а підпис не підлягає оцифруванню. Посвідчення хочуть видавати по досягненню шістнадцятирічного віку і безстроково. Воно знадобиться громадянам для укладання цивільно-правових угод, здійснення банківських операцій, оформлення доручень іншим особам для представництва перед третьою особою лише на території Україні.

Прикінцевими положеннями законопроекту встановлюється, що видані до набрання чинності Законом документи дійсні протягом строків, визначених нормативно-правовими актами, відповідно до яких вони були видані, і не підлягають обов’язковому обміну.