...
Реєструйся

У Києві для боротьби з фальшивими лікарняними створять єдиний реєстр листків непрацездатності


У м. Києві здійснюється підвищений контроль за належним оформленням листків тимчасової непрацездатності. Про це на засіданні Постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціального захисту сказала її голова Алла Шлапак.


За її словами, це пов’язано з тим, що тільки за минулий рік сума, сплачена за фальшиві лікарняні, сягнула більше ста тисяч гривень. “Це чималі гроші, яких вистачило б кому-то на лікування або трансплантацію органу, тому нам всім потрібно вчитися бути економними і свідомими. Посилений контроль за видачею лікарняних покликаний попередити невиправдані бюджетні витрати”, – каже голова Комісії.

На думку О. Шлапак, у столиці доцільно створити єдиний реєстр обліку листків тимчасової непрацездатності. “Київ може стати одним з пілотних міст, де втілюється подібний експеримент. Така система обліку дозволить не лише запобігати зловживанням у видачі лікарняних, а й дасть можливість отримувати зведену інформацію про стан здоров’я киян, виявляти найбільш поширені хвороби, вчасно запобігати епідеміям”, – зазначила вона.