...
Реєструйся

У Мінсоцполітики знову замислюються про збільшення пенсійного віку, тепер до 70 років


Проект нового закону про зайнятість, розробку якого зараз закінчує Міністерство соціальної політики, буде вигідний виключно великим роботодавцю і лише уріже права звичайних українців. Про це заявив член Бюро партії «Фронт Змін», керівник юридичного департаменту партії Павло Петренко, про це НікВестям повідомили в прес-службі партії «Фронт Змін».


“З моменту оприлюднення урядового законопроекту «Про зайнятість населення» на сайті Мінсоцполітики пройшов майже рік. Зараз цей законопроект чомусь подається чиновниками як «новий». Але якщо порівнювати його з чинним законом, прийнятим ще в 1991 році, то жодних істотних змін на краще в ньому не видно. Законопроектом пропонується введення як нових понять, так і безлічі цікавих положень, спрямованих на погіршення умов праці звичайних українців”, — повідомив Петренко.

Так, наприклад, поняття «робоча сила» провладні законодавці визначили як населення обох статей у віці 15—70 років, яке протягом певного часу забезпечує пропозицію робочої сили на ринку праці. Тобто безробітними пропонується визнавати як дітей з 15 років, так і літніх людей (до 70 років).

«Інакше як пропагандою дитячої праці і підготовкою до збільшення пенсійного віку на 10 років цю ініціативу назвати не можна. Оскільки згідно з чинними нормами, Державна служба зайнятості може реєструвати осіб тільки після досягнення ними 16-річного віку і виключно до досягнення пенсійного віку», — зазначив Павло Петренко.

Крім того, розроблений законопроект істотно скорочує права звичайних працівників. Якщо до цих пір для підприємств з кількістю працівників понад 20 осіб встановлювалася броня до 5% кількості робочих місць для працевлаштування інвалідів та молоді, то новий закон урізує цю квоту вдвічі. До того ж, значно зменшуються штрафи для підприємств у разі відмови в прийомі на роботу громадян пільгових категорій — з 4 до 2 мінімальних заробітних плат.

Незважаючи на гучні заяви провладних чиновників про нібито вдалі кроки у подоланні безробіття, переконаний Павло Петренко, у нинішньої влади до цих пір немає програми боротьби з безробіттям. Так, згідно з офіційною статистикою, в Україні зареєстровано 900 тисяч безробітних. Натомість Міжнародна організація праці називає втричі більшу цифру — 3 мільйони.

У разі ж прийняття урядового законопроекту «Про зайнятість населення» ситуація тільки погіршиться: чергове завищення пенсійного віку в кілька разів зменшить кількість вільних робочих місць, зазначив Павло Петренко.

nikvesti.com