Реєструйся

У парламенті пропонують звільняти від єдиного соцвнеску підприємців, що створюють нові робочі місця


Група позафракційних народних депутатів — Наталія Королевська, Олексій Логвиненко та Євген Суслов — пропонує внести зміни в Закон «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Відповідний законопроект № 10430 внесений депутатами на розгляд парламенту.

Проектом передбачається звільнення фізосіб-підприємців (у тому числі тих, що обрали спрощену систему оподаткування), які працевлаштували фізичну особу на нове робоче місце, від сплати за себе єдиного внеску на весь термін трудових відносин з працевлаштованою фізичною особою.

Звільнення за проектом настає, починаючи з місяця, наступного за тим, в якому щойно працевлаштовану особу взято на облік у Пенсійному фонді.

Підприємці можуть платити в цей період єдиний внесок, але виключно на добровільних засадах, беручи участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні.

У згаданому Законі пропонується дати визначення «робочого місця», під яким текст проекту розуміє робоче місце, створене фізособою-підприємцем «за рахунок працевлаштування фізичної особи або розширення існуючого штатного числа найманих працівників».