...
Реєструйся

У Раді пропонують дозволити не платити за комунальні послуги тим, кому не платять зарплату або пенсію


Народні депутати Юрій Сербін і Микола Потапчук (БЮТ) внесли на розгляд парламенту законопроект № 8161, яким хочуть розширити права споживачів житлово-комунальних послуг.


Зокрема, автори проекту пропонують дозволити споживачам не платити за ЖК-послуги за наявності заборгованості по пенсіях, зарплатах, стипендіях, інших грошових виплатах, від яких залежить платоспроможність споживачів, або за наявності такого доходу у споживача, який не перевищує прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (941 гривню на справжній момент).

Невиплата зарплат і так далі, а також низький дохід повинні при цьому бути підтверджені документально. Встановлення порядку підтвердження пропонується віднести до компетенції Кабінету Міністрів.

Крім цього, проектом пропонується направляти на зарплату працівника половину сум, які вдалося зберегти за рахунок запропонованих працівником і впроваджених заходів (проектів) щодо зменшення витрат (втрат при транспортуванні) паливно-енергетичних та водних ресурсів. Запропоновано також не поширювати регуляторну політику держави (певний процес прийняття і дії нормативних актів) на акти, якими встановлюються ціни і тарифи на комунальні послуги.

Джерело: news.ligazakon.ua