Реєструйся

Учителі висміяли Азарова


Заява прем’єр-міністра Миколи Азарова про неодноразове підвищення зарплат цього року викликала сміх на Всеукраїнському з’їзді працівників освіти, який відбувся у 28 жовтня в Києві.

Твердження Азарова про те, що «в 2011 році ми 5 разів піднімали зарплату», викликало нарікання і сміх у залі.
«Цікава реакція», — зазначив прем’єр. — Що, було таке?»
«Ні», — пролунали вигуки в залі.


У відповідь Азаров звернувся до міністра освіти Дмитра Табачника з питанням, на скільки піднялася зарплата за минулий рік.

Табачник зазначив, що в жовтні минулого року директор середньої школи в середньому отримував 2 180 грн, а в жовтні цього року — 2530 грн, що викликало ще більший гомін у залі та вигуки «Неправда!».

Прем’єр перепитав у зали, чи достовірні дані, на що зал відповів: «Ні!».

Утім, прем’єр підбив своєрідний підсумок.

«Я суджу по-простому. Кожен місяць ми піднімаємо витрати на оплату праці… Вони що, не доходять? Доходять. Тому давайте вірити тим цифрам, які у нас є», — заявив Азаров.

При цьому прем’єр переконаний, що піднімати зарплату відразу і помітно не можна. Як приклад він навів Білорусь, де, за його словами, минулого року підняли зарплату на 30%, і це викликало обвал національної валюти і економічну криза.

Нагадаємо: напередодні Азаров заявив, що протягом 2012 року середню заробітну плату вчителя вищої категорії буде збільшено на 700 гривень і за результатами року вона складе близько 3400 гривень. Тобто більше, ніж середня зарплата в промисловості.

Джерело: society.lb.ua