...
Реєструйся

Учителям можуть дати спеціальну премію


В Україні може з’явитися державна премія у сфері освіти. Про це сьогодні заявив Президент Віктор Янукович у ході урочистих заходів з нагоди Дня працівників сфери освіти.

Віктор Янукович зазначив, що Україні необхідно послідовно підвищувати суспільний статус учителів. Він наголосив, що крім підвищення заробітних плат існують і інші матеріальні і моральні стимули. “Їх необхідно застосовувати для підвищення соціального статусу працівників сфери освіти. Одним із кроків підвищення престижу вчительської праці є впровадження державної премії України у сфері освіти”, – сказав Президент.

Глава держави зазначив, що за його дорученням уже завершується робота над створенням комітету з питань державної премії. “Вона буде завершена вже ціми днями”, – додав Віктор Янукович.

Також, Президент Віктор Янукович оголосив 2011 рік Роком освіти та інформаційного суспільства. Про це йдеться в указі № 926 від 30 вересня.

Президент зробив це з метою покращення функціонування та інноваційного розвитку освіти, підвищення її якості і доступності, інтеграції в європейський освітній простір.

Цим же указом Глава держави підтримав ініціативу педагогічної громадськості, Національної академії педагогічних наук та Міністерства освіти і науки з проведення в березні 2011 року Всеукраїнського з’їзду працівників освіти.

Віктор Янукович також доручив Кабінету Міністрів розробити і затвердити до 15 грудня план заходів щодо проведення Року освіти та інформаційного суспільства, передбачивши, зокрема, заходи щодо створення умов для підвищення комп’ютерної грамотності громадян.

Також уряду доручено розробити і затвердити державні цільові програми з розвитку освіти в країні та внести до 1 грудня зміни до плану заходів з розвитку освіти для приведення у відповідність до сучасних потреб.

Глава держави також доручив Кабміну вдосконалити порядок забезпечення навчальною літературою, прискорити розробку проекту нової редакції закону “Про вищу освіту” та до 2011 року вдосконалити механізм формування держзамовлення на підготовку фахівців відповідно до потреб економіки.

Міносвіти доручено розробити план введення єдиної інформаційної системи управління освітою, створити до 1 травня 2011 року відкриту єдину державну електронну базу освіти, удосконалити до 15 листопада 2010 умови прийому до ВНЗ.

Раніше Віктор Янукович доручив міністру освіти і науки Дмитру Табачнику забезпечити широке громадське обговорення підготовленого міністерством законопроекту про реформу вищої освіти.

Джерело: job.ukr.net