...
Реєструйся

Україна пообіцяла МВФ у березні затвердити пенсійну реформу


У Міжнародному валютному фонді (МВФ) погодилися з проханням Україні зробити 50-відсоткове підвищення тарифів на газ для населення більш плавним, але наполягли на затвердженні пенсійної реформи вже в березні. Перегляд ціни газу почнеться в середині року і відбудеться в три етапи, якщо в Кабміні знайдуть кошти для компенсації цієї відстрочки. Про це пише “Коммерсантъ Украина”.

Видання зазначає, що місія МВФ завершила переговори з українською владою про пом’якшення низки своїх умов. За підсумками візиту, що тривав з 1 по 15 лютого, була досягнута домовленість про плавніше підвищення тарифів на газ для населення та теплокомуненерго. До цих пір в МВФ наполягали на збільшенні тарифів для населення на 50% кожні півроку до економічно обгрунтованого рівня, причому найближче було заплановано вже на 1 квітня.

“Заради пом’якшення впливу на домогосподарства було затверджено графік більш поступового підвищення тарифів на газ, і зараз ведеться робота над визначенням компенсаційних бюджетних заходів з метою покриття дефіциту загального (сектор держуправління і НАК” Нафтогаз Україна “. – Ред.) На рівні 3,5% ВВП”, – заявив за підсумками роботи місії її голова Танос Арванітіс. У найближчі тижні представники МВФ і уряду планують обговорити заходи, здатні компенсувати бюджетні втрати

Згідно із заявою МВФ, такий компроміс став можливий завдяки кращим, ніж очікувалося, результатами роботи української економіки в 2010 році – її росту більш ніж на 4% за рахунок збільшення обсягів експорту і відновлення інвестицій і приватного споживання. У фонді зазначили збереження адекватною грошово-кредитної політики і зниження інфляції до 8,2% – рівня, близького до цільових показників Нацбанку.

Домігшись від МВФ незначних поступок в питанні підвищення тарифів, влада погодилася на реформування пенсійного законодавства. “Як очікується, у березні вступить в силу закон про пенсійну реформу, а впровадження адміністративної реформи триває”, – зазначив Арванітіс.

Нагадаємо, програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 року, передбачає виділення Україні кредиту на суму $ 15,15 млрд. Термін дії програми становить 2,5 роки. Кошти залучаються під ставку 3,5% річних.

Відразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш цього кредиту МВФ у розмірі $ 1,89 млрд.

Рада директорів Міжнародного валютного фонду на засіданні 22 грудня 2010 року прийняв рішення про виділення Україні другого траншу кредиту “stand-by” в обсязі 1 млрд. SDR, що становить $ 1,5 млрд.

Джерело: news.liga.net