Україна залишається на 181-му місці в рейтингу країн щодо простоти сплати податків


Як випливає з листа Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств від 17.06.2011 № 243, за даними дослідження Світового банку під назвою “Податкові платежі — 2011” Україна посіла 181-ше місце серед 183 країн світу за простотою сплати податків. Вище нашої країни за цим показником виявилися Венесуела, Чад та Конго.


За кількістю податків і зборів до бюджету (135) України встановила абсолютний рекорд, тому опинилася на останньому місці. Для порівняння в країнах-лідерах за цим показником до бюджету сплачують: у Швеції — два платежі, у Гонконгу — три, в Норвегії — чотири, в Китаї, який є зразком для багатьох реформаторів, — п’ять. Якщо брати до уваги час, який підприємці в середньому витрачають на податкову звітність та сплату податків (657 годин на рік), то за цим показником Україна зайняла найвище місце – 174-те місце, обігнавши ті ж Чад (732 години), Білорусь (798 ) і Венесуелу (864).

На думку спілки підприємців, ситуацію в податковій сфері можна буде виправити, якщо уряд і Верховна Рада не просто переглянуть окремі норми Податкового кодексу, а радикально змінять його ідеологію. Необхідно поставити в центр податкової політики, а бажано і всієї економічної політики, насамперед інтереси підприємця як законослухняного платника податків, а не чиновника, який наділяється надзвичайними повноваженнями при мінімумі відповідальності. Інакше Україна й надалі встановлюватиме сумнівні рекорди в міжнародних економічних рейтингах.

Нагадаємо, що за даними рейтингу “Податкові платежі — 2010” Україна також посідала 181 місце з 183 країн світу.

Джерело: news.ligazakon.ua