...
Реєструйся

Українські книжки визнані найкращими!


Журі Міжнародного конкурсу «Мистецтво книги», що вже вшосте проводиться у Москві, визначило переможців 2009 року. Цього разу було подано понад 140 видань з України, Російської Федерації, Білорусі, Азербайджану, Вірменії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Таджикистану та Естонії. У фінальний список потрапили 47 книжок, які змагалися у семи номінаціях — «Перемога», «Співдружність», «Моя країна», «Книга для дітей та юнацтва», «Наш сучасник», «Арт-книга», «Надруковано в співдружності» та «Гран-прі».

Як розповіла «Дню» член міжнародного журі, директор департаменту видавничої справи та преси Держкомтелерадіо Валентина Бабилюлько, Україна представила на конкурс вісім книг у чотирьох номінаціях і отримала п’ять нагород.

Перше місце у номінації «Співдружність» виборола книга видавництва «Либідь» «М.Гоголь. Вечори на хуторі біля Диканьки. Миргород», ілюстрована лауреатом Шевченківської премії Сергієм Якутовичем. Друге місце у цій же номінації посіла книга українського видавництва «Грані-Т» «Сердечний рай, або Оксана» Олександра Денисенка. Це драматичний твір про маловідомі сторінки із біографії Тараса Шевченка — про його кохання та смерть. Книга ілюстрована малюнками Тараса Шевченка та фотознімками, окремі з яких опубліковано вперше.

Цікаво, що змагалися українські видання у цій номінації з виданням Білоруської православної церкви «Православная икона России, Украины, Беларуси», з фундаментальними працями І. Друце «Театральна друціана» (Молдова) та Абдували Довронова «Литературные связи таджиков и армян» (Таджикистан). Претендентом на перемогу у цій номінації був також яскравий альбом московського видавництва «Фортуна» «Женщины Кавказа. Фотографии, живопись, скульптура, графика» та Юридичний російсько-казахський тлумачний словник-довідник (Казахстан).

Кращим виявилося також у номінації «Книга для дітей та юнацтва» видання українського видавництва «Грані-Т» «Леся Вороніна. Сни Ганса Християна», ілюстроване молодою українською художницею Катериною Штанко. Це подарункове видання наче само проситься до рук дитини. Члени журі були вражені бездоганною поліграфічною якістю книги та її оригінальним графічним рішенням і одноголосно віддали їй перше місце.

Два треті місця отримали чотиритомник А. Толстоухова та В. Зубанова «Україна: хронологія розвитку з давніх часів до пізньої античності» видавництва «Кріон» (номінація «Моя країна») та книга Т. Кари-Васильєвої «Історія української вишивки» видавництва «Мистецтво» (номінація «Арт-книга»).

Що ж стосується гран-прі конкурсу, то цього року Україна не подавала книг на його здобуття.

— Нагадаю про минулорічного тріумфатора — видавництво «Грані-Т» з його унікальним виданням «Н.Гоголь. Петербургские повести», ілюстрованим прекрасним художником Юрієм Чаришніковим, — розповідає Валентина Бабилюлько. — Експерти зійшлися на думці, що ця книга втілює у собі геніальні здобутки трьох століть — текст XIX століття, ілюстрації XX століття і формопринцип книжки XXI століття. Тож повторити цей успіх, та ще в рік фінансово-економічної кризи, було б важко. Тому у боротьбі за гран-прі Україна взяла тимчасовий тайм-аут.

Після перегляду пропозицій в остаточному списку номінації «Гран-прі» журі залишило шість книг з Росії, Білорусі та Киргизстану. Після тривалого обговорення було вирішено поділити вищу нагороду конкурсу між двома книгами-переможницями — виданням Республіки Білорусь «Беловежское чудо» та книгою «Великие сказки мира» у трьох томах російського видавництва «Ексмо».

Урочисте нагородження переможців конкурсу відбудеться у вересні під час роботи XXII Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку.

Джерело:

day.kiev.ua