...
Реєструйся

Українську армію планують скоротити на 15-20%


Про це йдеться в концепції подальшого реформування Збройних сил України на період до 2015 року, повідомляє Українська правда з посиланням на прес-службу Міноборони.

Також планується позбавитися від надлишкового озброєння і військової техніки, об’єктів інфраструктури.


У Міноборони зазначають, що концепцією передбачено здійснити подальше реформування ЗСУ у два етапи.

На першому – протягом 2011-2012 років – стабілізувати ситуацію у військах, не допустити зниження рівня бойової готовності та боєздатності ЗС України.

На другому – в 2013-2015 роках – створити передумови і перейти до їх поступового розвитку.

Виконання заходів Концепції планується здійснювати за рахунок загального фонду держбюджету в межах видатків, які щорічно затверджуються законом про держбюджет.

«Ці витрати за здійсненими розрахунками, з огляду на вкрай обмежені ресурсні можливості держави, повинні складати не менше 1% від ВВП, що є одним з найнижчих в Європі», – йдеться в повідомленні.

Згідно з концепцією, у міру нарощування можливостей національної економіки ці витрати повинні поступово підвищуватися до показників, прийнятих у провідних країнах (1,6-2% від ВВП).

«Реалізація Концепції забезпечить підвищення рівня боєздатності Збройних сил і їх здатність самостійно (в умовах позаблокового статусу) стримати, а в разі виникнення – ліквідувати збройні конфлікти», – заявляють в Міноборони.

Джерело:glavred.info