Реєструйся

Українці вважають стеження на робочому місці нормальним явищем


Чверть респондентів точно знають, що начальство переглядає їхні сторінки в соцмережах, а кожен третій має такі підозри.

Більше половини офісних співробітників вважають, що стеження на робочому місці це нормально.Такі дані були отримані в результаті дослідження міжнародного кадрового порталу hh.ua, повідомили ЛІГАБізнесІнформ в компанії.

Тільки 30% респондентів можуть з упевненістю сказати, що зараз за ними не стежать, не читають листування і не дивляться комп’ютер. Майже половина (43%) упевнені в тому, що стеження на роботі є, а чверть не можуть стверджувати нічого певного.

>Незважаючи на таку обізнаність, через стеження в офісі кожен третій працівник мав неприємності. Найчастіше вони були пов’язані з тим, що роботодавець підловлюв співробітника на “робітних” сайтах, соціальних мережах або заставав співробітника за “бесідами з друзями”.

У більшості випадків серйозних наслідків не було — звільнитися довелося лише 12% з тих, кого “засікли” за неслужбовою діяльністю. В інших випадках роботодавець проводив виховні бесіди (50%), урізав премії (16%) або штрафував (7%), закривав доступ в соцмережі і сайти з пошуку роботи (7%).

Найпопулярніший спосіб “шифруватися” від начальства — уникати компрометуючих тим в розмовах, особливо з колегами, а також видаляти історію з комп’ютера (чистити куки, видаляти історію переглянутого в інтернеті, не зберігати особисту переписку). Майже кожен третій взагалі нічого не приховує від роботодавця — 23% тому, що приховувати нема чого, а 10% тому, що їм взагалі все одно, що буде думати про них їхній наймач.

Найбільш неприємним ефектом стеження за персоналом є емоційний дискомфорт співробітників. Саме відчуття, що за тобою стежать, найбільше тисне на респондетів.

Не подобаються опитаним також камери стеження і турнікети, які фіксують час приходу і виходу, а також системи обліку робочого часу.Тільки 17% сказали про те, що стеження не відчувають і воно їх не напружує.

А ось реагують на “великого брата” в офісі респонденти досить спокійно. Тільки 6% готові відстоювати свої права в суді, якщо буде виявлено порушення їхніх прав на приватне життя, ще 20% подумають над звільненням, 14% спробують вирішити ситуацію миром на робочому місці. Але більшість респондентів (60%) вважають таку ситуацію нормальною політикою захисту інтересів.

Чверть респондентів точно знають, що начальство переглядає їхні сторінки в соцмережах, а кожен третій (34%) хоча і не впевнений, але підозрює, що так і є.

Більшості опитаних (42%) абсолютно все одно чи цікавиться начальник їхньою інтернет-активністю, майже 20% вдоволені увагою до свого особистого життям, трохи більше респондентів вважають, що це вторгнення на їх особисту територію (31%), ще 7% не визначилися, як до цього ставитися.

Незважаючи на різне ставлення до перегляду приватних сторінок наймачем, тільки 28% респондентів ніяк не змінили свою поведінку в інтернеті. Чверть опитаних стали рідше писати в публічному доступі, кожен третій перестав писати про роботу, 16% перестали ділитися відвертими і приватними фото.

Дані були отримані в результаті опитування зареєстрованих користувачів сайту hh.ua. В опитуванні брало участь 1408 респондентів з різних регіонів України.

В тему>>>