Українцям даватимуть гроші на змінення професії


В Україні незабаром введуть ваучери, що містять кошти на навчання для отримання нової професії або підвищення кваліфікації для людей, старших за 45 років.

Про це повідомив віце-прем’єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко на нараді в Черкаській облдержадміністрації в п’ятницю, пише "Сегодня".

"Багато людей з віком стають неконкурентоспроможними. Тоді як за кордоном людина постійно навчається, у нас немає жодного навчання", — зазначив він.

"Тому ми будемо надавати спеціальний ваучер людям, яким 45 і більше років, і які мають 15 років трудового стажу. Таким чином, людина отримуватиме 11 630 гривень. За рахунок цього ваучера вона зможе отримати іншу спеціальність", — сказав Тігіпко.

За його словами, цих коштів не вистачить на другу вищу освіту, але якщо людина вкладе кілька тисяч, то зможе навчатися у вищому навчальному закладі.

Якщо ж у неї немає такого бажання або можливості, тоді на ці кошти вона може просто підвищити свою кваліфікацію будь-яким іншим чином.

"Тобто ми даємо можливість людині пройти навчання і бути більш конкурентоспроможними на ринку праці", — підсумував віце-прем’єр.

ubr.ua