...
Реєструйся

Українцям обмежать максимальну пенсію


Перший заступник глави Адміністрації президента Ірина Акімова прогнозує обмеження з 2011 року максимальної пенсії, яка виплачується за солідарною системою.


Про це вона сказала в ефірі програми “Велика політика з Євгеном Кисельовим” на телеканалі “Інтер”.

“Законодавчо це питання (обмеження максимального розміру пенсій) ми збираємося врегулювати вже в 10-му (2010) році. Його вступ, найімовірніше, буде, звичайно, віднесено на 2011 рік”, – сказала Акімова.

За словами Акімової, таке обмеження можна встановити на рівні 12 мінімальних пенсій.

Вона зазначила, що обмеження максимальної пенсії не означає, що не буде великих пенсій, тому що буде надана можливість отримувати високі пенсії за рахунок запровадження накопичувальної системи, а також шляхом створення спеціальних корпоративних фондів для виплат спеціальних пенсій за роботу в небезпечних умовах виробництва.

За словами Акімової, нині близько 3,5 тисячі з майже 14 мільйонів пенсіонерів отримують пенсії понад 10 тисяч гривень, – це депутати, судді і люди, які мають особливі заслуги перед країною.

Ірина Акімова виступає за запровадження пенсійної накопичувальної системи з початку 2013 року.

“Коли буде введена накопичувальна система, а я думаю, що потрібно не відтягуючи вводити її вже з початку 13-го (2013) року, люди будуть заробляти на свої пенсійні рахунки самі, і ніхто не зможе дорікнути, що у них велика пенсія”, – сказала Акімова.

Акімова відзначила, що програма, розроблена комітетом з економічних реформ, передбачає обмеження максимального розміру пенсій, що виплачуються за солідарною системою, але при цьому передбачено створення можливості отримувати високу пенсію, зокрема за рахунок введення накопичувальної системи.

Також планується створення на підприємствах спеціальних корпоративних фондів, з яких виплачуватимуться спецпенсії за роботу в небезпечних умовах.

Джерело: utro.ua