Реєструйся

Уряд хоче дозволити розгляд справ про пенсії за загальними правилами КАС


Кабінет Міністрів пропонує допустити, за бажання на те позивачів, розгляд судових справ про пенсії (їх обчислення, призначення, перерахунок, отримання) за загальними правилами Кодексу адміністративного судочинства.


Відповідний законопроект № 9400 був представлений КМУ на розгляд парламенту і зареєстрований в Раді 02.11.2011 р. За нині чинним законодавством для такого роду справ передбачена скорочена процедура (згідно ст. 183-2 КАС).

Крім можливості позивачів клопотати про розгляд подібних справ за загальними правилами, проект скасовує норму про негайне виконання рішень адмінсудів (прийнятих в порядку скороченого виробництва) у зазначених справах.

Розробник проекту мотивує свої пропозиції тим, що пенсійні суперечки по суті своїй є спорами про право.

Ще одне нововведення пропонованого документа – зменшення розміру штрафу, що накладається на посадових осіб судом в порядку судового контролю за виконанням рішень в порядку ст. 267 КАС. Замість 100-300 мінімальних зарплат він становитиме 100-300 неоподатковуваних податком мінімумів. Для порівняння: мінімальна зарплата нині дорівнює 985 грн., Неоподатковуваний мінімум – 17 грн.

news.ligazakon.ua