...
Реєструйся

Уряд збирається найближчим часом підняти страховий стаж на 10 років


Міністерство праці та соціальної політики України пропонує підвищити нормативний страховий стаж, необхідний для отримання мінімальної пенсії за віком, відразу на десять років. Про це свідчить підготовлений відомством законопроект «Про внесення змін до деяких законів України», який потрапив у розпорядження газети «Дзеркало тижня».


Так, Мінпраці пропонує одномоментно підвищити нормативний страховий стаж (період, за який сплачено внески до Пенсійного фонду) на 10 років: для жінок з нинішніх 20 – до 30 років, для чоловіків – з 25 до 35.

Якщо законопроект буде прийнятий, ця норма почне діяти вже 1 січня 2011 року. Саме з цієї миті для отримання пенсії за віком жінкам і чоловікам потрібні 30 і 35 років страхового стажу відповідно.

Підготовлений Мінпраці законопроект припускає внесення змін в 14 різних законів, зокрема, «Про пенсійне забезпечення», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам».

У пояснювальній записці до законопроекту також відзначається, що ухвалення цього документа приведе до додаткових надходжень до Пенсійного фонду в 2011 році в розмірі 4,9 мільярда гривень.

Джерело: ru.proua.com