...
Реєструйся

Уряд значно спростив процедуру видачі житлових субсидій


Про це повідомив заступник Міністра праці та соціальної політики Костянтин Ващенко на брифінгу 21 липня. «Наше завдання до 1 вересня повністю зробити все для того, щоб кожна людина в країні знала про цю програму і про те, яким чином сьогодні відбулося спрощення і які нові механізми реалізації цієї програми», – наголосив він.

Зокрема, за словами Костянтина Ващенка, скоротився перелік необхідних для отримання субсидій документів: замість восьми документів для пенсіонерів та непрацездатних осіб буде лише два – декларація і заява на одержання субсидії, для інших категорій населення ще додається довідка про доходи.

Заступник Міністра праці та соціальної політики повідомив, що спрощено й форму декларації до однієї сторінки замість чотирьох-п’яти.

«Ми вилучили все, що наш погляд не є обов’язковим для того, щоб орган праці та соціального захисту зрозумів цю заяву і міг вже самостійно відпрацювати з іншими органами, які займаються питанням водопостачання, житловими конторами, БТІ тощо. Все, що раніше мав робити сам громадянин, – тепер за нього зробить держава», – наголосив він.

Костянтин Ващенко зазначив, що кожен пенсіонер від Пенсійного фонду поштою отримає затверджені урядом бланки документів, необхідних для отримання субсидій, та зразок їх заповнення, а також безкоштовний конверт для відправлення заповнених документів до органу соціального захисту. «Мінпраці зробить все для того, щоб дійти і до тих, хто нездатен самостійно ні заповнити, ні написати. Люди, які мають проблеми і вади зору, слуху і так далі, до кожного з них прийде соціальний працівник і допоможе все це зробити», – наголосив заступник Міністра.

Водночас Костянтин Ващенко зазначив, що за даними соціологічних досліджень 90% громадян добре обізнані з програмою житлових субсидій: «Це одна з найбільш відомих в суспільстві програм, і ми в зв’язку цим не очікуємо якихось зайвих проблем. Люди в принципі знають як це діє, єдине – ми б хотіли допомогти уникнути зайвих проблем, які виникають».

Він також додав, що за нової системи отримати субсидії зможуть орієнтовно 1,5 млн сімей.

Джерело:mlsp.gov.ua