...
Реєструйся

Уряд знизив поріг доходів громадян для виплати субсидій


Кабінет міністрів України 14 липня затвердив постанову про підвищення соціального захисту населення при оплаті за житлово-комунальні послуги, знизивши поріг доходів громадян для виплати субсидій.

Як повідомив на брифінгу міністр праці та соціальної політики Василь Надрага, ухвалене рішення спрямоване на забезпечення належного соціального захисту сімей, для яких вартість комунальних послуг становить понад 15% від сімейного бюджету.

“Я хотів би наголосити, що сьогодні будь-який наш громадянин, який оплачує комунальні послуги й вартість цих послуг буде більше, ніж 15% – буде отримувати державну допомогу… не більше 15% для працюючих і 10% для пенсіонерів і інвалідів становитиме вартість комунальних послуг, а решту держава відшкодовуватиме”, – пояснив міністр, передає “Інтерфакс-Україна“.

Крім того, за його словами, уряд спростив умови отримання субсидій, скоротивши перелік документів для цього. Для працюючих громадян це заява, декларація про доходи й майнове становище, довідка про доходи, що підтверджує декларацію. Раніше були потрібні ще довідки з ЖЕКів, газконтор і водоканалів, зазначив міністр.

Непрацюючі громадяни повинні будуть надавати заяву та декларацію. Довідку про доходи пенсіонерам при цьому надавати вже не потрібно.

В.Надрага наголосив, що громадяни, у яких є поточна заборгованість за квартплату, також мають право на субсидію.

Він наголосив також на тому, що ті, хто вже отримує субсидію не повинні нікуди звертатися – розмір субсидії буде перерахований автоматично.

одо інших питань про одержання субсидії можна звернутися за телефоном гарячої лінії: 0 800 509 307.

Нагадаємо: нині поріг для отримання субсидій для працюючих становить 20%, для пенсіонерів і інвалідів – 15%.

ictv.ua/facts