2 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
краснокут
13 травня, 2012 - 13:08
Чи надаєтья батькові дитини відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років (дитині 2 роки), якщо мати дитини — приватний підприємець? Якщо надається така відпустка, то як її оформити відпустку?
Ольга Харечко
Зображення користувача Ольга Харечко.
Головний редактор журналу «Довідник кадровика»/«Справочник кадровика», голова ВАК, експерт порталу «КАДРОВИК-онлайн»
13 травня, 2012 - 15:04
Відповідь на це запитання було опубліковане в журналі "Довідник кадровика", № 7, 2011, 56. Відповідно до статті 179 КЗпП та статті 18 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може використати повністю або частинами також БАТЬКО ДИТИНИ, баба, дід чи інший родич, які фактично доглядають за дитиною, або особа, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, та один із прийомних батьків. В частині четвертій статті 20 Закону України «Про відпустки» зазначається, що підставою для надання такої відпустки згаданим вище особам є ДОВІДКА З МІСЦЯ РОБОТИ (служби, навчання) МАТЕРІ ДИТИНИ про те, що вона вийшла на роботу до закінчення строку відпустки для догляду за дитиною і виплату їй допомоги по догляду за дитиною припинено (із зазначенням дати). Можна зробити висновок, що лише за умови надання довідки з місця роботи матері дитини згідно з установленими законодавством вимогами статтею 2 Закону України «Про відпустки» гарантовано право батька дитини, бабусі чи інших родичів, які фактично доглядають за дитиною, на отримання відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги). Отже, право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку батька дитини, баби, діда чи інших родичів, які фактично доглядають за дитиною може бути за умови, якщо на таку відпустку буде мати право й мати дитини. Статтею 42 Господарського кодексу України визначено, що підприємництво — це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) задля досягнення економічних і соціальних результатів і одержання прибутку. Статтею 2 Закону № 504 визначено, що право на відпустки мають ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ, ЯКІ ПЕРЕБУВАЮТЬ У ТРУДОВИХ ВІДНОСИНАХ З ПІДПРИЄМСТВАМИ, УСТАНОВАМИ, ОРГАНІЗАЦІЯМИ будь-якої форми власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи. Відповідно до зазначеного, жінка працівника, як приватний підприємець, не має права на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, оскільки вона не перебуває у трудових відносинах (не працює). Батько дитини також не має права на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.