Реєструйся

Відпустка для бабусі


Міністр у справах сім’ї, літніх громадян, жінок і молоді Німеччини Крістіна Шредер пропонує ввести в країні відпустку по догляду за онуками.

На думку К.Шредер, якщо німецькі бабусі й дідусі побажають наглядати за онуками, слід дати їм можливість іти в трирічну відпустку. Правда, жодної додаткової фінансової допомоги надавати не планується.

Крім того, німецький міністр пропонує дозволити використовувати відпустку частинами: два роки можна буде «відкласти на потім» і скористатися ними в будь-який час до досягнення онуком 14-річного віку.

На сьогодні працюючі громадяни ФРН можуть піти у відпустку по догляду за онуками, тільки якщо один з батьків дитини є неповнолітнім, а сама дитина проживає з бабусею й дідусем, а також якщо батько дитини свого часу був змушений залишити навчання, а зараз хоче його продовжити й здобути освіту.

За словами К.Шредер, на сьогодні більш ніж в половині німецьких сімей бабусі й дідусі сидять з онуками. Зокрема, багатьом татам і мамам доводиться залишати дитину зі своїми батьками через недостатню кількість місць у дитячих садах.

Правда, до 2013 р. влада країни планує створити 750 тис. нових місць у виховних установах для найменших, відправивши таким чином до дитсадка кожну третю дитину віком до 3 років.

Джерело: zib.com.ua

Матеріали до теми


Зарахування періоду догляду за дитиною до страхового стажу для розрахунку «лікарняного»: запитання — відповідь
Чи зараховується до страхового стажу для розрахунку «лікарняного» період догляду матері за дитиною до 3-х років із липня 2012 по ...
Чи оплатять заяви-розрахунки, які ФССУ прийняв, але не встиг профінансувати до 1 січня: відповідь Фонду
Наприкінці минулого року фахівці Фонду соціального страхування України (далі — ФССУ) здійснювали фінансування заяв-розрахунків в оперативному режимі — кошти для ...
Удосконалено програму виплати компенсації за працевлаштування ВПО: рішення Кабміну
24 січня Кабінет Міністрів України вдосконалив програму виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (далі — ВПО). «Загалом ми ...
Тимчасова втрата працездатності ВПО: Мінреінтеграції пояснило, як отримати виплати
Внутрішньо переміщені особи (далі — ВПО) можуть отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів Пенсійного фонду ...