Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
74 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
vice
21 червня, 2012 - 15:12
На підприємстві працівник працює за основним місцем і разом за внутрішнім сумісництвом.: 1. Чи може він піти у відпустку за основним місцем, а за сумісництвом залишитись працювати? 2. Чи матиме він право на відпустку за роботу за внутрішнім сумісництвом чи взагалі такі сумісники мають право на одну відпустку?
Григорій Максименко
Зображення користувача Григорій Максименко.
Експерт ВАК
22 червня, 2012 - 12:58
Як внутрішні так і зовнішні сумісники мають право на щорічну відпустку. Ця відпустка може бути використана одночасно як за основним місцем роботи так і на роботі за сумісництвом. Закон України "Про відпустки" передбачає за бажанням працівника-сумісника у перший рік роботи на даному підприємстві надавати щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну роботи. Тобто, за бажанням такий працівник до настання шести місяців роботи може використати відпустку за сумісництвом одночасно з щорічною відпусткою за основним місцем роботи, а може використати ці відпустки окремо. В подальшому зазначений Закон не регламентує одночасне надання щорічних відпусток за основним місцем роботи та за сумісництвом, а тому такі відпустки можуть бути надані нарізно. Разом з тим слід мати на увазі, що згідно з пунктом 3 постанови КМУ від 3 квітня 1993 р.№245 "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій" відпустка на роботі за сумісництвом надається одночасно з відпусткою за основним місцем роботи.
Deathtoall
2 липня, 2012 - 12:33
В мене таке питання? Якщо я працюю за зовнішнім сумісництвом вчителем в школі на основі контракту, укладеного на термін від 1 вересня до 25 травня, маю я право на щорічну відпустку чи ні?
Григорій Максименко
Зображення користувача Григорій Максименко.
Експерт ВАК
2 липня, 2012 - 16:59
Якщо працівник прийнятий на роботу за зовнішнім сумісництвом по контракту, тобто за одним з різновидів трудового договору, то цей сумісник має право на щорічну відпустку як і будь-який інший працівник за основним місцем роботи. Якщо ж працівник прийнятий на роботу на умовах цивільно-правового договору підряду, а в навчальних закладах це практикується, то зазначена особа не матиме права на щорічну відпустку.
Ellenka64
9 січня, 2013 - 21:23
А якщо по основній посаді відпуска 31к.р.,а як внутрішнього сумісника-24,чи обов"язково працівнику на посаду внутрішнього сумісника брати відпуску без збереження, чи він може ходити на роботу ,як внутрішній сумісник?
Григорій Максименко
Зображення користувача Григорій Максименко.
Експерт ВАК
10 січня, 2013 - 12:28
Незалежно від того, внутрішній чи зовнішній сумісник, за сумісництвом працівник працює за іншим трудовим договором. Тому він може скористатися своїм правом на відпустку без збереження заробітної плати на роботі за сумісництвом, а може і не скористатися. Тобто, за основним місцем роботи працівник перебуватиме у щорічній відпустці, а на роботі за сумісництвом, в тому числі внутрішнім, він може працювати.
Альбина
20 лютого, 2013 - 10:57
Тривалість основної відпустки працівника бюджетної установи-24 кал.дня. Додаткова відпустка за особливий характер праці(ненормований робочий день)-7 календарних днів. Якщо працівник працює на цьому ж підприємстві по сумісництву, чи втрачає він право на таку додаткову відпустку?
vc-79_vrp_71311
белка
7 грудня, 2016 - 17:58
сумісник працюе по основному місцю роботи  4 години на день та за сумицництвом 4 години таким чином він зайнятий 8 годин . по факту це одне підприємство, але по оплаті праці різні. Яким чином сплачувати сессию тільки по основному по 4 години на день , а за суміцн. оформлювати без збереження з.п. , або на обох підприємствах по 4 години на кожному?
Ellenka64
18 січня, 2013 - 14:22
а как же тогда ....3. Відпустка на роботі за сумісництвом надається одночасно з відпусткою за основним місцем роботи....?
Григорій Максименко
Зображення користувача Григорій Максименко.
Експерт ВАК
21 січня, 2013 - 13:29
Пункт 3, на який Ви посилаєтесь, передбачений постановою КМУ від 3 квітня 1993 р.№245 "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій", а тому може бути застосований лише стосовно працівників державних підприємств, установ, організацій. Крім того є сумніви щодо легітимності зазначеного пункту, оскільки зазначена Постанова була прийнята до введення в дію Закону України "Про відпустки" і в частині відпусток не повністю відповідає нормам зазначеного Закону . Про норми Закону стосовно надання сумісника відпусток див. попередній коментар.
Гость (не перевірено)
13 березня, 2013 - 15:13
Добрий день! Підкажіть будь-ласка, якщо робітник працює в навчальному закладі за основним місцем роботи начальником штабу цивільної оборони, паралельно читає уроки в кількості 420 год. на рік, яка буде тривалість щорічної основної відпустки і на який нормативний документ спиратися?
Григорій Максименко
Зображення користувача Григорій Максименко.
Експерт ВАК
14 березня, 2013 - 14:52
У зазначеному випадку педагогічна робота може виконуватися на умовах цивільно-правового договору, або на умовах трудового договору як сумісник. Якщо робота з викладанням предметів виконувалася за цивільно-правовим договором, то щорічна відпустка не надається. Якщо зазначена робота виконувалася на умовах сумісництва, то сумісник має право на щорічну основну відпустку як і працівник за основним місцем роботи. Тобто, у Вашому випадку за відпрацьований робочий рік начальнику штабу цивільної оборони має бути надана щорічна основна відпустка за відпрацьований робочий рік на загальних підставах, а за роботу викладача із розрахунку тривалості щорічної відпустки педагогам, передбаченої Постановою КМУ від 14 квітня 1997 р. № 346.
Оксана111
27 вересня, 2013 - 12:33
Доброго дня! Чи могли б Ви допомогти у такому питанні: з вересня 2004 року я працювала на посаді лаборанта кафедри у ВНЗ. При цьому як внутрішній сумісник викладала на 0,5 ставки (лаборант - основна посада). У 2006 році я пішла у декретну відпустку. У 2008 році вийшла на роботу знову на основну посаду лаборанта + викладання за сумісництвом. Цього року відділ кадрів, перераховуючи стаж, відняли мені 2 роки відпустки з педагогічного стажу. Загальний трудовий включили. Аргументували це тим, що сумісництво оформлене річним договором, тому до власне педагогічного стажу зараховується лише фактично відпрацьований час, незалежно від того, чи я повертаюся на ту ж посаду, чи - ні. І що це була декретна відпустка не має жодного значення. Чи є законні підстави зарахувати мені педагогічний стаж у даній ситуації. Дякую.    
Leila83
9 жовтня, 2013 - 10:41
Доброго дня! Я працюю в навчальному медичному закладі, а по сумісництву (на 25%) в лікарні медсестрою. Чи повинна я подати у відділ кадрів лікарні документ, в якому вказані години роботи в університеті?    
Центр реабілітації
16 червня, 2014 - 13:31
Чи може сумісник продовжувати працювати в червні, якщо на основній роботі він оформлений по контракту, і 1 червня в нього закінчився контракт.  
Яна-Кралева
13 серпня, 2014 - 18:09
Заступник головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги працює внутрішнім сумісником на посаді лікаря-педіатра дільничого. Як заступнику йому потрібно надати 24 к.д. щорічної відпустки, а як лікарю-педіатру дільничому - 24 к.д. щорічної відпустки, 7 к.д. додаткової щорічної відпустки за особливий характер роботи та 3 к.д. додаткової відпустки за тривалість безперервної роботи. У комунальному закладі, яким являється центр, ці відпустки мають надаватися одночасно. Скільки днів триватиме відпустка та як правильно написати наказ у такому випадку?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
14 серпня, 2014 - 11:10
Див. http://medprof.org.ua/pravovii-zakhist-pracivnikiv/pravova-inspekcija/vidpustki-sumisnikam/
Яна-Кралева
14 серпня, 2014 - 14:04
Це коли людина працює у двох різних установах. А якщо у одній установі на двох різних посадах? Також на різницю у днях треба надавати відпустку без збереження ЗП за бажанням працівника (у моєму випадку за основним місцем роботи, бо за сумісництвом більше днів)?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
14 серпня, 2014 - 15:05
У вашому випадку (робота за основною посадою і за сумісництвом у одній установі) порядок надання відпустки такий же самий. Але надавати за основною посадою відпустку без збереження заробітної плати на термін до закінчення відпустки за сумісництвом  не потрібно. Це не передбачено Законом.
Яна-Кралева
14 серпня, 2014 - 16:20
Тобто усі 34 к.д., які мають надатися, працівник не виходить на роботу? 
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
14 серпня, 2014 - 16:45
??? 34 календарних дні працівник не виходить на роботу за сумісництвом, а за основним місцем роботи не виходить на роботу 24 календарних дні.
Яна-Кралева
15 серпня, 2014 - 09:58
Дуже вдячна за роз'яснення!  У мене є ще одне питання: якщо головний лікар центру пмсд працює як зовнішній сумісник лікарем-ендокринологом у районній лікарні на 0,25 ст., чи можна за основним місцем роботи встановити йому ненормований робочий день?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
15 серпня, 2014 - 10:15
 Сумісництво передбачає виконання працівником, крім основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом. Відповідно до Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Мінпраці та соціальної політики України від 10.10.97 р. № 7 (зі змінами та доповненнями, внесеними наказом Мінпраці та соціальної політики України від 05.02.98 р. № 18), ненормований робочий день – це особливий режим робочого часу, який встановлюється для певної категорії працівників у разі неможливості нормування часу трудового процесу. У разі потреби ця категорія працівників виконує роботу понад нормальну тривалість робочого часу (ця робота не вважається надурочною). Міра праці у даному випадку визначається не тільки тривалістю робочого часу, а й колом обов'язків і обсягом виконаних робіт (навантаженням). Отже, з огляду на зазначене вище, у разі надання будь-якому працівникові, який працює за сумісництвом, додаткової відпустки за ненормований час за основним місцем роботи, у контролюючих органів можуть бути претензії щодо правомірності надання зазначеної відпустки.
Яна-Кралева
15 серпня, 2014 - 10:32
Дякую!
Оксана111
13 листопада, 2014 - 21:14
Доброго дня! Пройшов рік, але на моє запитання немає ніяких навіть натяків на відповідь? Невже все так складно? Допоможіть, або хоча б порадьте. Мій лист: Доброго дня! Чи могли б Ви допомогти у такому питанні: з вересня 2004 року я працювала на посаді лаборанта кафедри у ВНЗ. При цьому як внутрішній сумісник викладала на 0,5 ставки (лаборант - основна посада). У 2006 році я пішла у декретну відпустку. У 2008 році вийшла на роботу знову на основну посаду лаборанта + викладання за сумісництвом. Цього року відділ кадрів, перераховуючи стаж, відняли мені 2 роки відпустки з педагогічного стажу. Загальний трудовий включили. Аргументували це тим, що сумісництво оформлене річним договором, тому до власне педагогічного стажу зараховується лише фактично відпрацьований час, незалежно від того, чи я повертаюся на ту ж посаду, чи - ні. І що це була декретна відпустка не має жодного значення. Чи є законні підстави зарахувати мені педагогічний стаж у даній ситуації. Дякую.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
14 листопада, 2014 - 11:02
Аргументували це тим, що сумісництво оформлене річним договором, … Отже, можна зробити припущення, що на посаді викладача Ви працювали за сумісництвом за строковим трудовим договором. Строк цього трудового договору закінчився, Вас, очевидно, звільнили з посади за сумісництвом. У такому разі цілком законно те, що з цього дня педагогічний стаж перервався до прийняття за новим строковим трудовим договором після відпустки для догляду за дитиною до досягнення трирічного віку.
Senichka
10 грудня, 2014 - 00:28
Доброго дня! Чи могли б Ви допомогти у такому питанні: я працюю викладачем (основна посада) та на посаді інженера у ВНЗ (сумісник на 0,5 ставки). Як у викладача відпустка більша 56, а як у інженера 28 днів. У бугалтерії запевняють що відпустка за неосновним місцем праці (інженером) має бути теж 56 днів, і потрібно писати за власний рахунок решту 28 днів. Оскільки заяви за власний рахунок я не писав, то мені знімуть кошти з зарплати за ці дні (при цьому на роботу під час основної відпуски ходив). Чи мають право це робити? Також чи обов"язкуово кожного місяця надавати довідку з основного місця праці про те чи перебував на лікарняних відрядженнях та відпусці? (ціла морока постійно довідки підписувати і возити у інший кінець міста)?  Дякую    
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
10 грудня, 2014 - 10:06
Відповідно до п. 14 ст. 25 Закону України «Про відпустки» сумісникам на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи дійсно надається в обов’язковому порядку відпустка без збереження заробітної плати. Але… тільки за бажанням працівника, тобто за його заявою. Оскільки заяви за власний рахунок я не писав, то мені знімуть кошти з зарплати за ці дні (при цьому на роботу під час основної відпуски ходив). Чи мають право це робити? Отже, відповідь цілком очевидна: не мають. Також чи обов"язкуово кожного місяця надавати довідку з основного місця праці про те чи перебував на лікарняних відрядженнях та відпусці? (ціла морока постійно довідки підписувати і возити у інший кінець міста)? Відповідь: не обов’язково, тому що законодавством це не передбачено. У мене викликає сумнів щодо тривалості щорічної відпустки за сумісництвом (28 календарних днів).
Senichka
12 грудня, 2014 - 06:02
Дуже дякую за відповідь. Успіхів Вам!
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
12 грудня, 2014 - 10:29
Будь ласка. Дякую. І Вам також!
Каховская ЦРБ
2 червня, 2015 - 15:37
Доброго дня! Прошу Вас надати роз`яснення щодо питання надання додаткової відпустки за особливий характер праці внутрішнім сумісникам (медичним працівникам), які обіймають 0,25 ставки по сумісництву в тому ж стаціонарному відділенні лікарні де вони працюють за основною посадою, а саме:  мають чи ні ці сумісники право на додаткову відпустку в повному обсязі, що передбачений відповідним додатком до колективного договору? 
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
3 червня, 2015 - 12:05
Мінпраці та соцполітики наказом від 10.10.1997 № 7 затверджено РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці. Відповідно до п. 2 РЕКОМЕНДАЦІЙ "ненормований робочий день не застосовується для працівників, зайнятих на роботі з неповним робочим днем". При роботі 0,25 ставки працівник працює неповний робочий день. Отже, відповідь: за посадою за сумісництвом працівник не має права на додаткову відпустка за ненормований робочий день. До речі, по-перше, згідно з зазначеними РЕКОМЕНДАЦІЯМИ працівник, який обіймає посаду, на якій застосовується ненормований робочий день, у разі потреби повинен виконувати (хоча і  не систематично) роботу понад нормальну тривалість робочого часу, тобто після закінчення робочого дня, передбаченого правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства. По-друге, робота за сумісництвом виконується у вільний від основної роботи час. Отже, внутрішній сумісник практично не має можливості за основною посадою виконувати роботу понад нормальну тривалість робочого часу, а значить і немає підстав для надання йому додаткової відпустки за ненормований робочий день і за основною посадою.
Каховская ЦРБ
4 червня, 2015 - 07:47
Я просив надати роз`яснення щодо питання надання додаткової відпустки не за ненормований робочий день, а за особливий характер праці внутрішнім сумісникам (медичним працівникам), які обіймають 0,25 ставки по сумісництву в тому ж стаціонарному відділенні лікарні де вони працюють за основною посадою, а саме:  мають чи ні ці сумісники (за особливий характер праці) право на додаткову відпустку в повному обсязі, що передбачений відповідним додатком до колективного договору? 
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
4 червня, 2015 - 10:56
Дякую за уточнення запитання. Звертаю Вашу увагу, що працівникам з ненормованим робочим днем також може надаватися відпустка за особливий характер праці. А це означає, що необхідно чітко ставити запитання. Отже, відповідь на запитання: не мають. Аналогічне роз’яснення у листі Міністерства соцполітики від від 28.08.2013 р. № 116/13/32-13.
Thanatos
22 червня, 2015 - 11:09
Доброго дня! 1. Викладач на основній посаді йде у відпустку згідно графіку, а ще він працює на 0,5 ставки на посаді інженера з охорони праці. Питання: від імені кого він повинен писати заяву на відпустку на посаді інженера, імені викладача чи інженера?   2. Згідно Орієнтовного переліку посад, яким надається право на додаткову відпустку за ненормований робочий день є посада "майстер". В професійно-технічній освіті є посада "майстер виробничого навчання". Чи має працівник данної посади право на 7 днів відпустки за ненормований робочий день?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
24 червня, 2015 - 12:43
1. Відпустка має надаватися за заявами окремо за кожною посадою. 2. Щорічна додаткова відпустка за ненормований робочий день тривалістю до 7 календарних днів  надається згідно із списком посад, робіт та професій, визначених Колективним договором (п. 2 ст. 8 Закону України «Про відпустки»).
Thanatos
24 червня, 2015 - 14:26
Дякую за інформацію!!!
Idalgo
1 жовтня, 2015 - 21:13
Доброго дня! До Вас питання наступного характеру! Чи зобов'язаний я брати відпустку на роботі по сумісництву, якщо я її взяв на основному місці? По сумісництву кажуть, що так і лякають, що перевірки із КРУ трактують це як порушення закону (були ситуації)! Кадровики і бух.галтера - бачать чомусь лише суху фразу витягнуту із закону - "6) сумісники - одночасно з відпусткою за основним місцем роботи"! Хоча на шапку цих пунктів ніхто звертати уваги не хоче - де чорним по білому пише, що "за бажанням" самого працівника! Чому бажання має перетворюватися в обізаловку??? А якщо я не хочу? Хочу користують, хочу ні! Юристи кажуть - що відпустка - це виключно моя особиста справа, якщо я у відпустці на основній роботі, але при цьому ходжу на роботу по сумісництво - порушень ніяких немає! Що скажете і на що посилатися у випадку всіляких перевірок? Не хочеться втрачати гроші (а викладанні це взагалі копійки), якщо ходиш на роботу! Закон я так розумію писали спеціально щоб захистити права людини з позиції можливості відпочинку і отримати одну дату на двох роботах! Але чомусь забули, що у нас специфічна країна, і інколи доводиться брати відпустку - для того щоб приділити більше уваги на іншій роботі! Як бути з моїми правами!? Завчасно дякую!   
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
6 жовтня, 2015 - 12:24
Де зазначено, що за бажанням працівника? Звертаю увагу, що  відпустка на роботі за сумісництвом надається одночасно з відпусткою за основним місцем роботи тільки працівникам державних підприємств, установ і організацій.
Хочу дізнатись
Хочу дізнатись
20 жовтня, 2015 - 11:09
Доброго дня! Проконсультуйте, будь-ласка, чи правильно надана відпустка працівнику: начальнику медичної частини - лікарю (за основним місцем роботи) тривалістю 31 календарний день (24 календарні дні основної + 07 календарних днів за особливі умови праці) та йому ж, як лікарю-психіатру медичної частини (за внутрішнім сумісництвом) тривалістю 49 календарних днів (24 календарні дні основної + 25 календарних днів за особливі умови праці)? Цікавить, чи правильно надані 07 календарних днів додаткової відпустки за основним місцем роботи? Дякую за консультацію!  
kashpyrenko
23 листопада, 2015 - 11:14
Хочу дізнатись. Доброго дня! Проконсультуйте, будь-ласка. Працівник Б. працює в технікумі (ВНЗ I-II рівня акредитації) на посаді інженера з охорони праці. З 1.09.2015р. йому дозволено виконувати педагогічне навантаження у 2015-2016 навчальному році обсягом 360 годин. Чи повинен працівник використовувати відпустку та отримувати відпускні за виконання педагогічної роботи?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
24 листопада, 2015 - 11:08
Зазначена  педагогічна робота може виконуватися на умовах цивільно-правового договору, або на умовах трудового договору як сумісник. Якщо робота з викладання предметів виконувалася за цивільно-правовим договором, то щорічна відпустка не надається. Якщо зазначена робота виконувалася на умовах сумісництва, то сумісник має право на щорічну основну відпустку як і працівник за основним місцем роботи. 
Марія Петрівна
Зображення користувача Марія Петрівна.
12 лютого, 2016 - 15:40
Доброго дня! Скажіть будь ласка, чи не порушується законодавство якщо майстер виробничого навчання професійного училища працює на повну ставку, читає 465 годин на навчальний рік як викладач, веде гурток технічної творчості 210 годин на навчальний рік та прийнятий на 0,5 ставки на вакантну посаду електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування за суміщенням і все в межах робочого часу з 8.00 до 17.00 год.
anna_bezkorovai...
25 березня, 2016 - 19:48
Доброго вечора! Допоможіть будь ласка у такій ситуації: працюю в школі основна посада лаборант і вчитель за сумісництвом. Питання щодо відпустки, за основною посадою вона складає 1 місяць, а за сумісництвом 56 дні, то скільки днів мені повинні надати?
fcpto90_67484
Світлана Дмитрівна
29 березня, 2016 - 13:24
Доброго дня! Допоможіть Викладач професійно-технічного навчального закладу має щорічну основну відпустку тривалістю 56 календарних днів. Також вона має право на відпустку як мати яка має двох дітей віком до 15 років (згідно законодавства - 10 календарних днів). Якої тривалості має бути додаткова відпустка????? (згідно законодавства щорічна основна та додаткова відпустка не може перевищувати 59 календарних днів)
Milanana
2 квітня, 2016 - 21:44
.
nadi_saf_67652
Надія
6 квітня, 2016 - 15:47
Доброго дня! Звертаюся за розясненням. Моя займана посада у ВНЗ 3-4 рівня акредитації - -начальник відділу виховної роботи, маю науковий ступінь і звання доцента кафедри (0.25 ставки) внутрішнього сумісництва. Чи правомірно мені повідоми про те, що моя посада за основним місцем роботи не входить до переліку керівних, педагогічних, науково-педагогічних працівників згідно Постанови КМУ № 346 від 14.04.1997 року, яким надається основна відпустка тривалістю до 56 календарних днів. На даний момент моя щорічна відпустка становить 24 календарні дні. Дякую.
oksanaanatoliev...
OKC
16 квітня, 2016 - 01:05
Підкажіть будь-ласка, якщо викладач працює на основній роботі і за сумісництвом в одному ВНЗ, чи має він право на використання відпустки за сумісництвом водночас з основною відпусткою протягом навчального року чи за сумісництвом потрібно брати відпустку без збереження заробітної плати?
Iren7x
15 липня, 2016 - 20:29
Доброго  дня! Дуже потрібна допомога, склалася така ситуація. За основним місцем роботи у дитячому садочку я знахожуся у відпустці по догляду за дитиною, дитині виповнилося тільки 2 роки. В цей час, уже більш як півроку, я працюю бухгалтером в іншому місці за сумісництвом (у вільний від основної роботи час) на півставки. Суть проблеми: мені запропонували іншу роботу на постійній основі на повний день, не пов`язану з жодною із займаних зараз посад. При цьому треба звільнятися або переводитися з теперішнього основного місця роботи, де я іще знаходжуся у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, та припиняти договір за сумісництвом. Питання: 1. За законом я маю право на відпустку по роботі за сумісництвом.  Але використати її нема часу у зв`язку з переходом на нову посаду. Розраховувала на компенсацію за невикористану відпустку. Чи оплачувана така відпустка/компенсація? Чи пов`язано це з декретною відпусткою за основним місцем роботи? Якщо оплачується відпустка, то за скільки днів відпустки я маю отримати копенсацію, якщо працюю з 13.11.2015 і до закінченя липня маю звільнитися? і який період береться в рзрахунок для обчислення компенсації? 2. Додаткова соціальна відпустка на дітей, у мене дві дитини, декретна відпустка за другою дитиною. У якому випадку у мене настане право на таку додаткову відпустку: після 3-річчя другої дитини, чи з моменту виходу на роботу на повний день? Тобто у якому випадку декетна відпустка вважається закінченою? 3. За теперішнім основним місцем роботи перед лікарняним по вагітності і пологам використала відпустку за період 01.07.2013 - 30.06.2014, в той час коли лікарняний тривав з березня 2014 і закінчився 31.08.2014, з 1.09.2014 почалась відпустка по догляду за дитиною, тобто, я так розумію, маю невикористану відпустку за період з 01.07.2014 по 31.08.2014. Так як посада педагогічна - основна щорічна відпустка становить 42 к.д. Чи повинні мені нарахувати компенсацію і за скільки днів? І як проводити розрахунок (період та суми для обчислення)? У бухгалтерії де мені нараховують зарплату - такий випадок унікальний, тому прошу зсилатися на нормативну базу, щоб я мала для них аргументи. Дякую.
yuliakalitsun
27 липня, 2016 - 12:18
Доброго дня!Склалась така ситуація, фельдшер працює на 1,0 ставки та по внутрішньому сумісництву на 0,5 ставки мол.медсестри.Як правильно надати їй відпустку?31 календарний день за основним і одночасно 27 днів за сумісництвом, різницю в тих 4 дні за власний рахунок чи вона може виходити працювати як мол.медсестра?
Наталія Федорова
Зображення користувача Наталія Федорова.
Головний експерт Єдиної електронної системи "КАДРОВИК-онлайн"
17 серпня, 2016 - 14:31
Сумісник має право на відпустку без збереження заробітної плати, що за його бажанням має бути надана в обов’язковому порядку, на строк до закінчення відпустки за основним місцем роботи (п. 14 ст. 25 Закону № 504). Як правило, відпустка на підприємстві, де працівник трудиться за сумісництвом, надається в той самий час, коли працівник йде у відпустку за основним місцем роботи. Але суміснику не заборонено законодавством  брати свої щорічні відпустки за обома місцями роботи в різний час. Отже, можна і оформити відпустку без збереження, і працювати ці дні як медсестра, і отримати грошову компенсацію. Більше інформації  щодо особливостей роботи за сумісництвом можете знайти в системі "КАДРОВИК-онлайн" http://online.kadrovik.ua. Щоб отримати доступ, будь ласка, зателефонуйте (044) 507-2226 (27) 

Сторінки