...
Реєструйся

Вік виходу на пенсію поки що не підвищують


На цьому тижні до Верховної Ради мають подати проект Пенсійної реформи. Про це днями заявив віце-прем’єр Сергій Тігіпко. 4 грудня в ЗМІ з’явилася інформація, що підвищення пенсійного віку, яке раніше передбачалося лише для жінок – з 55 до 60 років, нібито торкнеться і чоловіків (до 65 років)…


Проте глава комітету Ради у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Валерій Сушкевич спростував це: “Це чутки. Більше того, зараз навіть не обговорюється підвищення пенсійного віку для жінок, у реформі цього поки немає”.

На думку спікера Ради Володимира Литвина, законопроект про Пенсійну реформу Рада розглядатиме лише після обговорення з громадськістю. Проектом постанови пропонується провести парламентські слухання аж 16 лютого 2011 року. “Ми на прикладі Податкового кодексу побачили, що поспішати з розглядом таких важливих документів не слід”, – сказав “Сегодня” депутат-регіонал Микола Комар.

Як розповів “Сегодня” прес-секретар прем’єра Миколи Азарова Віталій Лук’яненко, майбутня реформа стимулюватиме людей виходити на пенсію пізніше, оскільки дає можливість громадянам накопичувати кошти, щоб збільшувати розмір своєї пенсії: довше працюєш – вище пенсія. “Підвищення пенсійного віку неминуче (така тенденція і в Європі: цього року у Франції його підняли для всіх до 62 років. – Авт.). Але це не панацея для вирішення всіх проблем у пенсійній системі. Головне питання – виведення зарплат з тіні, щоб наповнити Пенсійний фонд”, – говорить Валерій Сушкевич.

Джерело: smi.liga.net