Реєструйся

В Україні хочуть ввести систему загальнообов’язкового медичного страхування


У парламенті зареєстрований проект “Про загальнообов’язкове державне медичне страхування” від 13.08.2012 р. №  11077, відповідно до якого населенню забезпечується певний обсяг медичної допомоги, передбачений програмою загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування, який затверджується на рівні держави.

Так, система медичного страхування складається з трьох рівнів.

Перший рівень — солідарна система загальнообов’язкового медичного страхування, яка базується на принципах солідарності та субсидування та здійснення страхових виплат за рахунок коштів Фонду медичного страхування.

Другий рівень — накопичувальна система загальнообов’язкового медичного страхування, що базується на засадах накопичення коштів застрахованих осіб у Накопичувальному страховому фонді та здійснення фінансування витрат на оплату укладення договорів довічного медичного страхування та страхових виплат.

Третій рівень — система недержавного медичного страхування, яка базується на принципах добровільної участі громадян.

Хто ж підлягатиме загальнообов’язковому медичному страхуванню?
Працюючі громадяни, іноземці, особи без громадянства, підприємці, непрацездатні особи, особи, які отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і не тільки. З повним переліком категорій громадян, які в обов’язковому порядку платитимуть страхові внески до Накопичувального страхового фонду, можна ознайомитися в ст. 8 проекту.