В Україні на одну вакансію претендує десять чоловік


Станом на 1 лютого 2013 кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості становила 54,1 тис. 

Як йдеться у повідомленні Державної служби зайнятості, найбільший дефіцит вакансій в Черкаській, Запорізькій, Луганській, Полтавській, Кіровоградській, Миколаївській областях.

У середньому на одну вакансію претендувало десять чоловік, у тому числі серед професіоналів – п'ять чоловік, серед кваліфікованих робітників з інструментом – шестеро людей, серед фахівців – вісім чоловік, серед законодавців, вищих державних службовців, керівників, менеджерів – 12 осіб.

При цьому серед працівників тогровлі та сфери послуг, а також серед осіб без спеціальної підготовки, відповідно, на одне місце претендувало по 13 чоловік, серед робітників з обслуговування технологічного обладнання – 16 осіб, серед технічних службовців – 19 осіб, а серед кваліфікованих працівників сільського господарства – 30 осіб.

Станом на 1 лютого кількість зареєстрованих безробітних становила 564,5 тис. осіб, з яких більше половини становили жінки, понад 40% – молодь до 35 років, кожен третій належав до осіб, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, майже кожен другий зареєстрований безробітний був сільським жителем.

Тим часом, всього на обліку в державній службі зайнятості в січні знаходилося 612,8 тис. безробітних, з них набули статус безробітного у звітному місяці майже 106,0 тис. чоловік.

Чисельність громадян, працевлаштованих за направленням державної служби зайнятості у січні 2013 року, становила 35,3 тис. осіб, у тому числі 15,8 тис. зареєстрованих безробітних, які брали участь у роботах тимчасового характеру – 2,1 тис. осіб, проходили професійне навчання за направленням центрів служби зайнятості – 35,8 тис. чоловік.

За останніми оприлюдненими даними Державної служби статистики України, рівень безробіття населення у віці 15-70 років, визначений за методологією Міжнародної організації праці (МОП), знизився з 7,8% (за дев'ять місяців 2011-го) до 7,4% економічно активного населення (за дев'ять місяців 2012-го).

Джерело: Корреспондент.net.

Основи кадрової справи: максимально просто
Авторський курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень