...
Реєструйся

В Україні зникнуть 2 області й 13 районів


У рамках проведення територіально-адміністративної реформи пропонується у якості експерименту дві області об’єднати, одну розформувати, а також збільшити райони Одеської області.


Про це «Комментариям» стало відомо з джерел у Міністерстві юстиції, де нібито готується відповідний проект.

Зокрема, пропонується об’єднати Волинську і Рівненську області в одну – Волинську з центром у місті Острог.

Крім того, пропонується розформувати Кіровоградську область, а її територію розділити між сусідніми областями. Зокрема, до Вінницької області планується віднести Гайворонський та Ульяновський райони, до Полтавської – Світловодський, інші райони приєднати до Черкаської області.

Так само у вигляді експерименту пропонується суттєво збільшити райони Одеської області, про необхідність чого неодноразово заявляв її губернатор Едуард Матвійчук.

Зокрема, об’єднанню у Балтський район підлягають нинішні Балтський, Савранський і Любашівський райони; в Котовський – Котовський та Красноокнянський райони; в Ананьївський – Ананьївський та Фрунзівський; в Ширяївський – Ширяївський і Великомихайлівський; в Березівський – Березівський і Миколаївський; в Роздільнянський – Роздільнянський і Іванівський; в Біляївський – Біляївський та Овідіопольський; Ізмаїльський, Болградський і Ренійський райони об’єднуються в один Ізмаїльський; Татарбунарський і Кілійський – у Кілійський; Тарутинський, Арзизький і Саратський – у Арзизький. Таким чином, із сьогоднішніх 26 районів залишається рівно половина.

Об’єднанню не підлягають Кодимський та Білгород-Дністровський райони. Крім того, Комінтернівський район перейменовується в Южненський, а центр району переноситься в місто Южне.

Джерело: news.mail.ru