...
Реєструйся

Відповіді на актуальні питання щодо бронювання за результатами семінару з питань бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану, проведеного Вищою школою публічного управління


1. Чи повинні органи державної влади, органи місцевого самоврядування, інші держані органи з 1 березня 2025 року «переброньовувати» працівників, яким було надано відстрочки на строк проведення мобілізації?
Так, повинні.

Примітка редакції! У постанові Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2024 року № 1332 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» (далі — Постанова № 1332) чітко сказано, що відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, які були надані військовозобов’язаним рішеннями Міністерства економіки України (далі — Мінекономіки) або засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг Дія (далі — портал Дія) до набрання чинності Постановою № 1332, є чинними протягом строку, на який вони надані, але не довше ніж до 28 лютого 2025 року.

Тобто йдеться про всі без винятку відстрочки, які були надані військовозобов’язаним рішеннями Мінекономіки (далі — Мінекономіки) або засобами порталу Дія. А як відомо, військовозобов’язаним працівникам органів державної влади, органів місцевого самоврядування (далі — ОМС), інших держаних органів, відстрочки згідно з Порядком бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року № 76 (далі — Порядок № 76), надавались саме рішеннями Мінекономіки.

 

2. Якщо на підприємстві непарна кількість військовозобов’язаних працівників, то скількох працівників можна забронювати?
Округлення відбувається до меншого.
Приклад:

  • 49 військовозобов’язаних працівників;
  • ліміт бронювання — 50%;
  • кількість доступна до бронювання — 24.

3. Чи повинні підрозділи державного органу мати статус критично важливих для можливості бронювання засобами порталу Дія?
Ні. Вони будуть бронювати як державні органи, при цьому відомість про них має бути у Єдиному переліку органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій для бронювання військовозобов’язаних (далі — Єдиний перелік).

4. Коли буде реалізована технічна можливість бронювати засобами порталу Дія військовозобов’язаних працівників органів державної влади, ОМС, інших державних органів?
Планується реалізація такої технічної можливості до кінця грудня 2024 року.

5. Хто вносить до Єдиного переліку органи державної влади, інші державні органи, ОМС?
Наразі такі органи до Єдиного переліку вносить Мінекономіки. Проте Міністерство цифрової трансформації працює над тим, щоб дані про такі органи потрапляли до такого переліку автоматично з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.

6. Хто може внести на портал Дія зміни щодо ліміту бронювання?
Технічний адміністратор порталу Дія, Мінекономіки та/або державний орган, який прийняв рішення про визначення підприємства критично важливим.

7. Коли буде можливість анулювати бронювання засобами порталу Дія?
Така можливість має з’явитися до кінця цього тижня.

8. З якою метою в оновленій редакції Порядку № 76 йдеться про те, що кількість військовозобов’язаних працівників рахується станом на 18 травня 2024 року, а у разі збільшення чисельності військовозобов’язаних працівників у відповідному державному органі, на критично важливому підприємстві, у критично важливій установі — станом на дату подання списків, зокрема для тих, які утворені після 18 травня 2024 року?
Ідея полягала у фіксуванні кількості військовозобов’язаних працівників на певну дату, з наданням можливості бронювати необхідних працівників після декількох циклів бронювання. До прикладу, якщо на підприємстві було 100 військовозобов’язаних працівників, 50 з них було заброньовано, а згодом інших 50 працівників мобілізували, відповідно, якщо не буде фіксації кількості військовозобов’язаних на певну дату, то згодом ви зможете забронювати лише 25 працівників.

Примітка редакції! Ідея гарна, проте, на жаль, наразі не має технічної реалізації такої ідеї, і на порталі Дія відображається кількість військовозобов’язаних працівників станом на дату формування списку.

 

9. Бронювання після 28 лютого 2025 року будуть анульовані автоматично?
Так.

Продовження — у системі «КАДРИ.UA».

Мар’яна Винничук
Мар’яна Винничук
головний редактор журналу «КАДРОВИК.UA», експерт проєктів «КАДРОВИК.UA».

Матеріали до теми


Кабмін спростив бронювання працівників газорозподільних систем: що змінилося
Кабінет Міністрів України спростив процедуру надання статусу критично важливих для економіки операторів газорозподільних систем. Зміни стосуються підприємств, які забезпечують стабільне ...