Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

Відпуску без збереження зарплати на період карантину бере бабуся: дії кадровика

Дата публікації: 16.03.2020

До редакції надійшло запитання: «У зв’язку з тим, що в Україні оголошено карантин, до нас звернулася бабуся, щоб оформити їй відпустку без збереження заробітної плати на весь період. Який пакет документів нам потрібен від неї, щоб надати таку можливість? Чи достатньо свідоцтва про народження дитини, свідоцтво про народження мами, що вона є дочкою тієї самої бабусі, і довідки про закриття школи на карантин (хоча він оголошений по всій Україні)?»

Відповідно до пункту 3-1 статті 25 Закону України «Про відпустки» відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку матері або іншій особі, зазначеній у частині третій статті 18 цього Закону, для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території.

Оскільки норма, яка визначає коло осіб, яким крім матері дитини надається така відпустка, то розглянемо частину третю статті 18 Закону України «Про відпустки», відповідно до якої відпустка може бути використана також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів.

Що стосується підстав для надання відпусток іншим особам, які здійснюють догляд у період карантину за дитиною, звісно, це свідоцтво про народження дитини – для того щоб підтвердити факт її наявності та віку, документи, які підтверджують родинні зв’язки з дитиною, довідка з навчального або дошкільного закладу, яка підтверджує не тільки факт карантину, а і факт, що саме ця дитина потребує догляду у зв’язку з карантином.

Що стосується довідки про те, що мати працює, і відпустку має право вимагати інша особа, яка здійснює догляд за дитиною, то, на перший погляд, у роботодавця немає потреби вимагати таку довідку, адже відпустка надається без збереження заробітної плати.

Звісно, вирішувати кожному роботодавцю самостійно, але подивимося, на що впливає така відпустка, надання якої є обов’язковим. Працівник буде відсутній на роботі і його треба кимось замінити. Працівникові цей період зарахується в стаж, за який потрібно надати щорічну відпустку або компенсувати її при звільненні. Тож щодо довідки про те, що мати працює, можна скористатися аналогією частини четвертої статті 20 Закону України «Про відпустки», відповідно до якої особам, зазначеним у частині третій статті 18 цього Закону (крім осіб, які усиновили чи взяли дитину під опіку у встановленому законодавством порядку, прийомних батьків і батьків-вихователів), відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається на підставі довідки з місця роботи (навчання, служби) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну цієї відпустки і виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати).