3 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
Nataly_bogdanova
14 січня, 2011 - 13:57
1. Чи вважаються викладачі-сумісники ВНЗ 3-4 р.а., трудова книжка яких знаходиться за основним місцем роботи, повноцінними членами кафедри, і чи мають вони юридичне право голосувати з кадрових та інших виробничих питань? 2. Як має відбуватися голосування на кафедрі (відкрито чи таємно) при заміщенні вакантної посади доцента?
Ольга Харечко
Зображення користувача Ольга Харечко.
Головний редактор журналу «Довідник кадровика»/«Справочник кадровика», голова ВАК, експерт порталу «КАДРОВИК-онлайн»
24 лютого, 2011 - 15:11
1.Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.(ст. 56 КЗпП). Працівники-сумісники не можуть бути обмежені у своїх трудових правах, вони мають такі ж права як і "основні" працівники. 2. Згідно зі ст. 34 Закону України «Про вищу освіту» обрання на посаду доцента здійснюється вченою радою факультету таємним голосуванням Вчена рада вищого навчального закладу є колегіальним органом вищого навчального закладу третього або четвертого рівня акредитації і утворюється строком до п'яти років (для національного вищого навчального закладу - строком до семи років). Обрання доцента зазначається в нормативному акті ВНЗ, наприклад в Положенні про обрання та прийняття на роботу науково-педагогічних працівників ХХХХХ ВНЗ, яке розробляється в ВНЗ.
musicteacher
11 березня, 2011 - 11:58
Я працюю в середній школі вчителем. По сумісництву працюю в школі мистецтв в іншому селі викладачем фортепіано (при нашій школі знаходиться філіал тієї школи). Маю 9 годин. Є з цього приводу декілька питань. Дуже прошу відповісти. 1. Чи повинна я там отримувати щомісяця однакову заробітну плату (згідно цих 9 годин) ( а не кожен місяць різну) 2. ЧИ повинні мене щороку звільняти та приймати на роботу, чи я маю мати там хоч бодай якусь відпустку. 3. Чи маю я право отримати там відпустку по вагітності та пологах і коли, якщо мене звільняють 31 травня, а ця відпустка буде, наприклад з 30 травня. 4. Село, де знаходиться філіал, має статус гірської зони. Я проводжу уроки тут, чи повинні мені доплачувати гірські. 5. Чи потрібно проводити якусь атестацію робочого місця, коли філіал розміщено на базі середньої школи, яка знаходиться на території гірської зони. Щиро буду вдячна за коментарі, а особливо, підкріплені документами, бо у нас ніхто нічого не знає.