Передплати журнал

Виплата вихідної допомоги у зв’язку із звільненням працівника: чи застосовується ПСП


МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ
НФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ

РОЗ’ЯСНЕННЯ

Виплата вихідної допомоги у зв’язку із звільненням працівника: чи застосовується ПСП

Фізична особа, яка отримує дохід у вигляді вихідної допомоги у зв’язку із звільненням, у тому числі при виході на пенсію, має право на податкову соціальну пільгу (ПСП). Водночас повинна зберігатись умова, що розмір місячного оподатковуваного доходу працівника, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, не перевищує встановленого граничного розміру для отримання ПСП.

У 2014 році розмір заробітної плати, що дає право на ПСП, становить 1710 гривень (прожитковий мінімум на працездатну особу розміром 1218 гривень х 1,4).

Відповідно до пп. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України заробітна плата – це основна і додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Нагадаємо, ПСП застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, що діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (абзац перший пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ).

Перелік податкових соціальних пільг з податку на доходи фізичних осіб визначено п. 169.1 ст. 169 ПКУ.

____________

Матеріали до теми


Проєкт наказу щодо виправлення помилок у листках непрацездатності
На сайті профспілок опубліковано проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики України та Фонду соціального страхування України «Про ...