Передплати журнал

Витрати на формений одяг роботодавець — платник податків має право врахувати у складі витрат


Податкова роз’яснила питання включення до складу витрат підприємства вартості фірмового одягу, придбаного за рахунок роботодавця.

ДПС в листі від 19.10.2012 р. № 3976/0/61-12/15-1415 нагадала, що відповідно до ст. 140 Податкового кодексу при визначенні об’єкта оподаткування враховуються такі витрати подвійного призначення, як витрати платника податку на забезпечення найманих працівників спецодягом, взуттям, форменим одягом, які необхідні для виконання професійних обов’язків, а також продуктами спецхарчування за переліком, встановленим Кабміном, і/або галузевими нормами безплатної видачі працівникам спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту.

Таким чином, витрати на забезпечення працівників спецодягом (форменим), спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, що необхідні для виконання професійних обов’язків, платник податку — юрособа має право врахувати при визначенні об’єкта оподаткування у складі витрат, якщо ці кошти включені до переліку спеціального одягу, спецвзуття , засобів індивідуального захисту, який затверджений Кабміном, і передбачені Типовими галузевими нормами безплатної видачі працівникам спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту.