Реєструйся

Визначено порядок присвоєння рангів держслужбовцям


Кабмін затвердив Порядок присвоєння рангів державних службовців та співвідношення між рангами державних службовців та рангами посадових осіб місцевого самоврядування, військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями.

Цей документ приводить процедуру присвоєння рангів у відповідність до вимог нового Закону про держслужбу, який набирає чинності з 1 січня 2013 року.

Зокрема, визначено, що ранги присвоюються держслужбовцям в індивідуальному порядку відповідно до займаної посади, рівня професійної кваліфікації з урахуванням оцінки результатів службової діяльності. Ранги присвоюються одночасно з призначенням на посаду, а в разі встановлення випробувального терміну — після його закінчення.

Особі, яка вперше призначається на посаду державної служби, присвоюється найнижчий ранг у межах відповідної підгрупи посад держслужби. А в разі повернення на держслужбу, крім випадків призначення на посаду більш високої підгрупи, державному службовцю зберігається раніше присвоєний йому ранг.

Також встановлено, що держслужбовцям, яким присвоєно ранг згідно зі старим (що діє до кінця 2012 року) Законом про державну службу, присвоюється ранг у межах відповідної підгрупи, до якої належить посада, з урахуванням раніше присвоєного рангу й відпрацьованого часу на займаній посаді.

Черговий же ранг у межах відповідної підгрупи посад присвоюється службовцю кожні два роки роботи з урахуванням оцінки результатів його діяльності.