Реєструйся

Єврозона може офіційно підняти квоти для “заробітчан”


У зв’язку із змінами міграційної політики в Євросоюзі може виникнути великий попит на заробітчан з України.

Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловив заслужений економіст України, екс-міністр економіки Віктор Суслов.

“Сьогодні в ЄС змінюють міграційну політику. Якщо раніше вони брали на роботу досить багато людей з мусульманських країн, то зараз на офіційному рівні оголошено про крах політики мультикультуралізму. Цим самим вони сказали, що люди, які належать до інших культур, не асимілюються в європейському суспільстві. Не можна ж вимагати від мусульманина стати християнином. Це може означати збільшення попиту на робочу силу з християнських країн, у тому числі з України. Особисто для людини, що виїжджає, та її рідних це, може, й непогано, проте державу в цілому таке явище руйнує. Трудові мігранти будуть платитимуть у пенсійні фонди за кордоном. А хто буде утримувати українських пенсіонерів?” — зазначив Суслов.

На його думку, лібералізація виїзду за кордон вже призвела до того, що більше 6 мільйонів наших громадян працездатного віку працюють не в Україні.

“Зараз звучать заклики про скасування віз з Європою. Тоді взагалі всі бажаючі поїдуть на заробітки, бо там платять більше. Це показує досвід Прибалтики, Болгарії, Польщі. Пенсійний фонд вже значною мірою підірваний. Людям взагалі буде нічим платити пенсії. Це також викличе нестачу кваліфікованої робочої сили. Навіть зараз в Україні попри безробіття знайти кваліфікованого токаря, слюсаря на промисловому підприємстві вже стало проблемою. Тому владі слід серйозно подумати над цими речами, і виробити політику в цілому. Бо поки ніхто всі ці пазли в одну систему скласти не спромігся “, — зазначив економіст.

  Джерело: ubr.ua