Як оплачується листок непрацездатності, якщо працівник хворів у святкові дні?


Відповідно до частини 1 статті 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18 січня 2001року № 2240-ІІІ допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.

Тобто, допомогу по тимчасовій непрацездатності мають виплачувати застрахованій особі за пропущені через непрацездатність робочі дні згідно з графіком роботи підприємства, установи, організації (далі — підприємство), їх структурних підрозділів або згідно з індивідуальним графіком роботи (якщо такий їй встановлено).

Це стосується і оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за власні кошти роботодавця. Оплата цих днів застрахованій особі провадиться за основним місцем роботи у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати за робочі дні (години) згідно з графіком роботи, що припадають на дні тимчасової непрацездатності (п. 2 Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2001 року № 439).

Якщо за наказом керівника підприємства у 2013 році робочі дні 3 і 10 травня перенесено відповідно на 18 травня та 1 червня, то згідно із встановленим на підприємстві графіком роботи дні 18 травня та 1 червня вважають робочими. У ці дні має нараховуватися заробітна плата відповідно до табеля обліку використання робочого часу. Наприклад, якщо працівник відсутній на роботі у зв’язку з тимчасовою втратою непрацездатності з 30 квітня по 08 травня 2013 року, в листку непрацездатності (на зворотному боці) 3 травня зазначають як неробочий день за період непрацездатності, тому цей день не оплачується. Оскільки 18 травня 2013 року згідно з наказом визнано робочим днем, працівник, якому листок непрацездатності закрито 8 травня 2013 року, повинен виходити на роботу в зазначений день (відповідно до графіка роботи підприємства).

Ураховуючи зазначене листок непрацездатності буде оплачено за три робочих дні: 30 квітня, 7 та 8 травня 2013 року.

Також у статті "Режим роботи у травні та червні 2013 року при перенесенні робочих днів" журналу "Кадрова практика" №5 дізнайтесь:

– Як правильно розрахувати тривалість щорічної основної відпустки працівника, якщо серед днів цієї відпустки є травневі свята?

– Як правильно розрахувати тривалість додаткової відпустки працівника у зв’язку з навчанням, якщо на період цієї відпустки припадають святкові дні?

– На підприємстві згідно з наказом керівника перенесено робочі дні на вихідні. Яким має бути режим роботи працівника, який в дні, визначені цим наказом як вихідні, був відсутній на роботі з поважних причин (перебував у відпустці або хворів)

Матеріали до теми


Військовий стан та пільговий стаж роботи для працівників
Чи зараховується пільговий стаж роботи для працівників у разі неритмічної роботи підприємства чи організації в умовах військового стану? Так, пільговий ...
Роботодавцям розширено програму допомоги по частковому безробіттю
Починаючи із 7 травня 2022 року діє Закон України від 21.04.2022 р. № 2220-ІХ, який спрощує процедури реєстрації безробітних та надання ...