...
Реєструйся

Як оплачується листок непрацездатності, якщо працівник хворів у святкові дні?


Відповідно до частини 1 статті 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18 січня 2001року № 2240-ІІІ допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.

Тобто, допомогу по тимчасовій непрацездатності мають виплачувати застрахованій особі за пропущені через непрацездатність робочі дні згідно з графіком роботи підприємства, установи, організації (далі — підприємство), їх структурних підрозділів або згідно з індивідуальним графіком роботи (якщо такий їй встановлено).

Це стосується і оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за власні кошти роботодавця. Оплата цих днів застрахованій особі провадиться за основним місцем роботи у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати за робочі дні (години) згідно з графіком роботи, що припадають на дні тимчасової непрацездатності (п. 2 Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2001 року № 439).

Якщо за наказом керівника підприємства у 2013 році робочі дні 3 і 10 травня перенесено відповідно на 18 травня та 1 червня, то згідно із встановленим на підприємстві графіком роботи дні 18 травня та 1 червня вважають робочими. У ці дні має нараховуватися заробітна плата відповідно до табеля обліку використання робочого часу. Наприклад, якщо працівник відсутній на роботі у зв’язку з тимчасовою втратою непрацездатності з 30 квітня по 08 травня 2013 року, в листку непрацездатності (на зворотному боці) 3 травня зазначають як неробочий день за період непрацездатності, тому цей день не оплачується. Оскільки 18 травня 2013 року згідно з наказом визнано робочим днем, працівник, якому листок непрацездатності закрито 8 травня 2013 року, повинен виходити на роботу в зазначений день (відповідно до графіка роботи підприємства).

Ураховуючи зазначене листок непрацездатності буде оплачено за три робочих дні: 30 квітня, 7 та 8 травня 2013 року.

Також у статті “Режим роботи у травні та червні 2013 року при перенесенні робочих днів” журналу “Кадрова практика” №5 дізнайтесь:

– Як правильно розрахувати тривалість щорічної основної відпустки працівника, якщо серед днів цієї відпустки є травневі свята?

– Як правильно розрахувати тривалість додаткової відпустки працівника у зв’язку з навчанням, якщо на період цієї відпустки припадають святкові дні?

– На підприємстві згідно з наказом керівника перенесено робочі дні на вихідні. Яким має бути режим роботи працівника, який в дні, визначені цим наказом як вихідні, був відсутній на роботі з поважних причин (перебував у відпустці або хворів)

Матеріали до теми


Експерт «КАДРИ.UA» консультує щодо надання донору додаткових днів відпочинку за здавання крові
До онлайн-системи «КАДРИ.UA» цього тижня надійшло запитання від кадрового відділу одного з підприємств. ЗАПИТАННЯ. На підприємство в травні 2025 року прийнята ...
Уряд затвердив зміни до постанови про Кадровий резерв
Кабінет Міністрів України затвердив постанову, яка вносить зміни до Порядку формування кадрового резерву педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ від 17 ...
Адміністрування соцвиплат переходить до ПФУ: чи оновлювати посвідчення?
Пенсійному фонду України від органів соціального захисту населення передається низка функцій щодо виплати соціальних допомог. У ПФУ зазначають, що особам, ...