7 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
Людочка
Зображення користувача Людочка.
3 квітня, 2013 - 09:35
Потрібно прийняти людину на нову посаду на 0,75 ставки за сумісництвом. В штатний розпис потрібно ввести цілу ставку чи 0,75? Як розрахувати фонд оплати праці в даному випадку, якщо приймається людина з кінця місяця? Вираховувати цих пару робочих днів чи можна брати до розрахунку повну місячну ставку?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
3 квітня, 2013 - 10:11
У даному випадку у штатному розписі повинно бути кількість штатних одиниць не менше 0,75. Оплата праці сумісників провадиться за фактично виконану роботу – відпрацьовані робочі дні.
Людочка
Зображення користувача Людочка.
3 квітня, 2013 - 12:14
я маю на увазі не оплату працівнику, а при формуванні штату затверджується фонд оплати праці. Так у даному випадку можна у фонд закласти (запланувати) для зарплати повну ставку (а платити за фактично виконану роботу), чи фонд потрібно формувати саме для 0,75 ставки. Не знаю чи Ви правильно мене зрозумієте, бо не знаю як правильно пояснити. :-((
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
3 квітня, 2013 - 12:50
У штатному розписі місячний фонд оплати праці = кількість штатних одиниць х розмір посадового окладу. Наприклад: 1,0 х 4000 грн. = 4000 грн. або 0,75 х 4000 грн. = 3000 грн.
mariyaO
Зображення користувача mariyaO.
4 квітня, 2013 - 14:14
Доброго дня! Мене цікавить подібна ситуація. На підприємстві затверджений ФОП. Тягне за собою зменшення окладів і т.д. Але мені необхідно зберегти відділ і не менше 2-ох працівників. Чи можливо у штатному розписі залишити попередні посади, проте зробити такі зміни (при цьому зберегти к-сть працівників, відповідно, скоротивши виплати і тривалість робочого дня): замість кількості штатних одиниць"1" і "1" внести "0,5" і " 0,5". Йдеться саме про Штатний розпис , а не про зміст наказів.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
4 квітня, 2013 - 15:17
Роботодавець має право у будь-який час відповідним наказом унести зміни до штатного розпису підприємства, зокрема щодо кількості штатних одиниць. У вашому випадку, якщо посади не вакантні, для працівників зміняться істотні умови праці – вводиться режим неповного робочого часу з 8 годин (1 ставка) на 4 години (0,5 ставки). А про зміну істотних умов праці відповідно до ст. 32 КЗпП працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.
mariyaO
Зображення користувача mariyaO.
5 квітня, 2013 - 11:00
Щиро дякую!