Які документи потрібні для проведення піскоструминних робіт?


ФОП займається піскоструминними роботами, має піскоструминну установку (250 л) і компресор (макс. тиск повітря 1 МПа). Які документи він повинен мати, щоб здійснювати таку діяльність?

Відповідно до ч. 3 п. 1.1.3 Правил будови та безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском (НПАОП 0.00-1.07-87), вимоги цього документа не поширюються на посудини та балони місткістю в 0,025 м³ (25 літрів), у яких добуток тиску в МПа (кгс/см²) на місткість в м³ (літрах) не перевищує 0,02 (200). У вашому випадку піскоструминна установка підпадає під дію НПАОП 0.00-1.07-87, оскільки добуток тиску в МПа на місткість в м³ дорівнює 0,25.

Відповідно до ч. 1 п. 6.2.2 НПАОП 0.00-1.07-87, не підлягають реєстрації в органах Держпраці «посудини 1-ї групи, що працюють при температурі не вище 200 °С, в яких добуток тиску в МПа (кгс/см²) на місткість в м³ (літрах) не перевищує 0,05 (500), а також посудини 2, 3 і 4-ї груп, що працюють при зазначеній вище температурі, в яких добуток тиску в МПа (кгс/см²) на міст­кість в м³ (літрах) не перевищує 1 (10 000)». Відповідно до Таблиці 5 НПАОП 0.00-1.07-87, піскоструминна установка, описана читачем, не відноситься до групи 1, тобто не підлягає реєстрації в органах Держпраці.

Відповідно до п. 17 додатка 3; п. 2 додатка 2 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26 жовтня 2011 р. № 1107, роботодавець повинен отримувати Дозвіл від органів Держпраці на «монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкцію» «посудини, що працює під тиском понад 0,05 МПа» (на безпосередню експлуатацію посудини, що працює під тиском понад 0,05 МПа Дозвіл не потрібний). Тобто якщо роботодавець здійснює технічне обслуговування «посудини, що працює під тиском понад 0,05 МПа», то роботодавець повинен отримати Дозвіл від Держпраці.

Микола Федоренко, головний державний інспектор Головного управління Держпраці України в Київській обл.

Джерело: редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека»

Матеріали до теми


Чи може підприємство продовжити своїм наказом термін дії атестації робочих місць за умовами праці на весь період воєнного стану?
Ні, підприємство не може продовжити термін дії атестації робочих місць за умовами праці у зв’язку із воєнним станом. Основними нормативно-правовими ...
Матеріальна допомога на оздоровлення педагогічним працівникам: виплачувати чи ні під час воєнного стану?
Так, педагогічні працівники мають право на матеріальну допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки під час дії воєнного стану. Статтею ...
Держпраці розробила проєкт розслідування нещасних випадків внаслідок воєнних дій
Державною службою України з питань праці розроблено та надіслано на погодження до Міністерства економіки України проєкт постанови Кабінету Міністрів України ...
Безвісти зниклий мобілізований працівник та виплата середнього заробітку
Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України, на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством ...