ТРУДОВИЙ ДОГОВІР з ФОП


Згідно ст. 24 КЗпП України для ФОП є обов*язковим укладання трудового договору з працівником в письмовій формі.

Згідно п. 2 Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, завтердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 08.06.2001 № 260, такий договір підлягає реєстрації в центрі зайнятості протягом тижня з дня допущення працівника до роботи.

Ситуація: ФОП прийняв на роботу працівника з 01.03.2017 року. Трудовий договір був укладений цією ж датою, однак договір не реєструвався в центрі зайнятості.

Питання: Чи передбачена відповідальність роботодавця за нереєстрацію або несвоєчасну реєстрацію такого договору?

Наскільки мені відомо, не має такої норми, яка б встановлювала відповідальність за нереєстрацію або несвоєчасну реєстрацію такого договору. Також вважаю, що тут не можна застосовувати ч. 3 ст. 24 КЗпП України та розцінювати це як фактичний допуск працівника без оформллення трудового договору. Адже договір був оформлений вчасно, повідомлення до ДФС було також подано вчасно, податки сплачуються.

Основи кадрової справи: максимально просто
Авторський курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень