...
Реєструйся

Який порядок та які строки внесення запису до трудової книжки про службу в податковій міліції?


Працівник, який працевлаштовується на роботу, подав трудову книжку. У ній є запис про службу в поліції фіскальної служби (перше місце роботи): «Прийнятий на службу…» (дата і № наказу) і «Звільнений зі служби…» (дата і № наказу). Службу проходив із вересня 2015 року до листопада 2016 року. Трудова книжка заповнена («відкрита») датою звільнення. У військовому квитку про проходження такої служби не зазначено. Чи мала право фіскальна служба відкривати трудову книжку і заповнювати її датою звільнення, якщо в пункті 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58, зазначено: «не пізніше тижневого строку»?
Запис про службу в податковій міліції роблять у такому ж порядку, як і в органах внутрішніх справ, без переліку найменувань підрозділів посад та підстав звільнення. Усі записи в трудову книжку вносять після видання наказу, але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення — у день звільнення.

Пунктом 353.1 статті 353 Податкового кодексу України передбачено, що особи начальницького і рядового складу податкової міліції проходять службу в порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ.

Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ затверджено постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 року № 114 .

Порядок ведення, зберігання, видачі та заповнення трудових книжок працівників органів внутрішніх справ регулюється Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58 (далі — Інструкція № 58), та постановою Кабінету Міністрів України «Про трудові книжки працівників» від 27 квітня 1993 року № 301 з урахуванням особливостей, передбачених Інструкцією з організації обліку кадрів у системі Міністерства внутрішніх справ України, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2005 року № 1276 (далі — Інструкція № 1276).

Пунктом 6 Інструкції № 1276 передбачено, що трудова книжка видається та оформлюється відповідно до Інструкції № 58 і є основним документом, що підтверджує трудову діяльність громадян та слугує для встановлення загального, безперервного й спеціального стажу.

Під час оформлення на роботу трудова книжка заповнюється працівниками підрозділу роботи з персоналом у п’ятиденний термін.

До трудової книжки вносяться відомості про:
— працівника (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження);
— роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення;
— нагородження та заохочення (нагородження державними нагородами й відзнаками України, заохочення за успіхи в роботі та інші заохочення відповідно до законодавства України);
— відкриття, на які видані дипломи, про використані винаходи й раціоналізаторські пропозиції та про виплачені у зв’язку із цим винагороди.

Відомостей про стягнення до трудової книжки не вносять.

Трудова книжка працівників органів внутрішніх справ зберігається в особовій справі і повертається особі у разі її звільнення, виходу на пенсію.

Працівник має право взяти трудову книжку на деякий час за рапортом (заявою).

Трудові книжки заповнюються українською мовою кульковою ручкою або пером, чорним, синім чи фіолетовим чорнилом.

Записи про дати прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу, присвоєння рангів державних службовців тощо, нагороди, заохочення, звільнення виконуються арабськими цифрами (число, місяць — двозначними, а рік — чотиризначними).

Усі записи в трудову книжку вносяться після видання наказу, але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення — у день звільнення.

У разі затримки видачі трудової книжки з вини керівництва органу працівникові виплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу. Днем звільнення в такому разі вважається день видачі трудової книжки. Про новий день звільнення видається наказ і вноситься запис до трудової книжки працівника. Раніше зроблений запис про день звільнення визнається недійсним в установленому порядку.

Під час звільнення всі записи про роботу й нагороди, унесені в трудову книжку за період роботи, засвідчуються керівником підрозділу роботи з персоналом та відповідною печаткою.

Особам рядового й начальницького складу, звільненим з органів внутрішніх справ, крім трудової книжки, видаються припис відповідної форми та військовий квиток.

Запис про службу в органах внутрішніх справ робиться в трудовій книжці без переліку найменувань підрозділів посад та підстав звільнення.

Положенням про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу та Положенням про військовий квиток офіцера запасу, затвердженими Указом Президента України від 30 грудня 2016 року № 582/2016, не передбачено внесення до військового квитка запису про службу в органах внутрішніх справ.

Отже, запис про службу в податковій міліції, так само як і в органах внутрішніх справ, роблять у трудовій книжці без переліку найменувань підрозділів посад та підстав звільнення. Усі записи в трудову книжку вносять після видання наказу, але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення — у день звільнення.

Більше запитань від читачів і передплатників та вичерпних відповідей на них від експертів — у вкладенні до журналу «Довідник кадровика» — «Кадри. Гарячі запитання кадровика» № 10, 2017, у рубриці «Запитайте фахівця».

Бойко Микола Дмитрович, доцент Інституту післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, адвокат

Матеріали до теми


Алгоритм подання роботодавцями трудової книжки на оцифрування
Роботодавці подають трудові книжки працівників на оцифрування на порталі portal.pfu.gov.ua Першочергово подаються відомості про осіб, які найближчим часом набувають права ...
Кейс для кадровика. Відпустка з наступним звільненням у разі закінчення строку трудового договору
Порядок звільнення працівників з роботи і виплати їм компенсації за невикористану відпустку врегульовано Кодекс законів про працю України (далі — ...