...
Реєструйся

З 1 квітня підвищуються пенсійні виплати, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму


З 1 квітня 2012 року в зв’язку з черговим підвищенням прожиткового мінімуму відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2012 рік” підвищуються пенсійні виплати, розмір яких залежить від величини прожиткового мінімуму, повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.


Зокрема, це розміри підвищень до пенсій ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань, додаткова пенсія чорнобильцям, державна соціальна допомога на догляд, розміри надбавок до пенсій донорам, розміри пенсійних виплат шахтарям.

Міністерство нагадує, що прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 квітня збільшується з 822 грн. до 838 грн.

Виходячи з цього, мінімальний розмір пенсії за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника на одного утриманця з 1 квітня складе 838 гривень, мінімальна пенсія у зв’язку з втратою годувальника на двох утриманців — 1005,60 гривень, на трьох і більше — 1257 гривень. Шахтарі, на яких поширюється дія Закону “Про підвищення престижності шахтарської праці”, у квітні отримають пенсію в розмірі не менше 2514 гривень.

Мінімальний розмір пенсії інвалідам війни (без урахування пенсій за особливі заслуги) з 1 квітня складе:

  • -для інвалідів I групи 2388,30 грн.;
  • – II групи – 2136,90 грн.;
  • -III групи – 1885,50 грн.;
  • – для учасників бойових дій – 1382,70 грн.

Будуть також перераховані:

  • – надбавки, підвищення, додаткові пенсії та інші виплати, розмір яких обчислюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму (підвищення до пенсії ветеранам війни, дітям війни, жертвам нацистських переслідувань, додаткова пенсія постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, надбавки до пенсії донорам, пенсії за особливі заслуги) розміри пенсій, обчислених відповідно до Закону “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (мінімальний розмір пенсії, що призначається відповідно до Закону, встановлюється залежно від категорії осіб у розмірі від 100% до 130% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність);
  • – розміри пенсій за особливі заслуги (відповідно до Закону “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” пенсії за особливі заслуги встановлюються в розмірі від 20% до 40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність);
  • – розміри щомісячної доплати до пенсії непрацюючим пенсіонерам, звільненим у зв’язку із закриттям ЧАЕС;
  • – надбавки до пенсій за понаднормовий стаж (розраховані виходячи з розміру прожиткового мінімуму).

Перерахунок мінімального розміру пенсій за віком та надбавки за понаднормовий стаж у зв’язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму виробляються непрацюючим пенсіонерам. Пенсіонерам, пенсія перераховується після звільнення з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на дату звільнення. Але у випадку отримання пенсії в разі втрати годувальника на неповнолітню дитину пенсія перераховується незалежно від того працює чи ні особа, яка отримує цю пенсію.

Якщо щомісячний розмір пенсійних виплат або державної соціальної допомоги не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного прожиткового мінімуму незалежно від факту роботи. Тому й працюють і непрацюючі пенсіонери будуть отримувати пенсію в розмірі не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.