Реєструйся

З кінця серпня ринок праці оживе — експерти


Незважаючи на те, що кількість вакансій у серпні збільшилася, місяць відзначився затишшям на українському ринку праці. Тим не менш, ситуація зміниться вже через пару тижнів. Про це в ексклюзивному коментарі UBR.UA розповів генеральний директор рекрутингової компанії Acumen International Микола Ганжа.

“Останній літній місяць відзначився деяким затишшям на ринку праці. Хоча кількість вакансій збільшилася в сумарному плані в порівнянні з липнем, прийняття рішень щодо тієї або іншої вакансії доводиться чекати довше ніж зазвичай. Це пов’язано, насамперед, з дуже активним відпускним періодом керівників компаній, адже не всі менеджери з персоналу мають достатні повноваження, щоб приймати остаточне рішення про прийняття на роботу”, — розповів він.

Тим не менш, за словами Миколи Ганжі, вже ближче до кінця серпня ситуація зміниться: роботодавці відновлять активний пошук співробітників. Тож осінь обіцяє бути “гарячим сезоном”. Наразі ж рекрутери здебільшого збирають резюме, проводять попередній відбір та проміжні співбесіди з тим, щоб по поверненню з відпусток затвердити відібраних кандидатів з керівництвом.

“Якщо говорити про популярні сфери і вакансії, важко виділити топ-5 найпопулярніших. Роботодавці шукають топ-менеджмент, керівників відділів, і маркетологів, і проектних менеджерів, бухгалтерів, комерційних і технічних директорів, менеджерів з розвитку (продажі, маркетинг), економісті . Активізувалася сфера медицини та фармацевтики, фінансовий ринок, страхування і нерухомість”, — зазначив він.

Також експерт додав, що серед найбільш затребуваних професій в Україні, продовжує лідирувати ІТ-ринок. “Актуальні вакансії усього спектру: від програмістів, аналітиків і розробників до менеджерів проектів та аніматорів. Це, напевно, одна з небагатьох сфер, де попит на фахівців не залежить від сезонних коливань, кризи або ще якихось факторів”, — розповів він.

UBR