...
Реєструйся

З першого грудня українців змусять купувати ліки лише за рецептами


Таких препаратів буде 70%. До того ж, у приписах медиків зобов’яжуть вказувати діючу речовину (латиною), а не назву препарату.

“З першого грудня буде рецептурний відпуск ліків”, – зазначив міністр охорони здоров’я України Зіновій Митник.

За словами міністра, українців потрібно відучувати від самолікування, а медиків змусять згадати латину. Згодом в рецептах будуть писати не комерційну назву ліків, а діючу речовину.

“У зв’язку з тим, що ми давно не виписували рецептів – ми втратили навички писати латиною, і це навантаження на лікаря”, – розповіла Ірина Пилипенко, завідувачка дитячої поліклініки.

Один примірник залишатиметься в аптеці і зберігатися там протягом трьох місяців.

Експерти наголошують, що рецепт має бути юридичним документом, а згодом і фінансовим. З ним легше доводити помилки медиків.

Тому похід за знеболюючим або антибіотиком з наступного місяця відбуватиметься лише через кабінет лікаря. Збільшення черг в лікарнях і поліклініках для міністра не аргумент.

Контроль за ліками посилюють, однак не уточнюють, якою буде відповідальність аптекарів за продаж ліків без рецепта.
Раніше повідомлялося, що Держінспекція з контролю за якістю лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я виявила в першій половині 2010 року в аптеках майже втричі більше неякісних та фальсифікованих лікарських препаратів, ніж за аналогічний період минулого року.

“Якщо 2009 року інспекція виявила і заборонила 99 серій неякісних препаратів, то за вісім місяців цього року вже виявлено 285 серій”, – повідомив вчора на підсумковій колегії держінспекції її голова Олексій Соловйов.

Він також розповів про виявлення правоохоронними органами великого виробництва підроблених ліків у Василькові (Київська область): “Там виготовляли Мезим, Гепабене, Кетанов, Фестал, Долорен – обсяг фальсифікованої продукції склав близько 7 млн грн, але збиток здоров’ю від таких таблеток може коштувати набагато більше”.

На думку пана Соловйова, вирішити проблему можна, лише законодавчо посиливши відповідальність за виробництво і збут неякісних медпрепаратів.
Нині кримінальна відповідальність за виробництво і продаж фальсифікованих ліків не передбачена. Максимум, що можуть зробити правоохоронні органи, – позбавити аптеку ліцензії.

utro.ua