Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

2 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
M.R.
23 листопада, 2010 - 16:10
Доброго дня! Перед тим, як попередити працівників на підприємстві про скорочення, їх було переведено на 50% оплати праці від попередньої заробітньої плати. Чи дозволяється виплачувати 50% заробітньої плати працівникові, який вже отримав попередження про скорочення?
molchanova
Зображення користувача molchanova.
29 листопада, 2010 - 14:22
Так, дозволяється. Це два різні процеси. Спочатку працівникам змінили істотні умови праці - встановили неповний робочий час (ст. 32 КЗпП). А потім власник вирішив скоротити чисельність працівників (п. 1 ст. 40). Якщо виконані всі умови, передбачені КЗпП, все законно.