...
Реєструйся

За новим Трудовим кодексом українці працюватимуть по 12 годин на день


Проект нового Трудового кодексу України, який вже пройшов перше читання і намічений на затвердження в 2013 році, передбачає низку нововведень, який ігнорують право людини не тільки на відпочинок, але й на охорону здоров’я.

Найбільше експертів обурили норми про збільшення тривалості робочого дня з 8 до 12 годин і скороченні часу на відпочинок між змінами до 12 годин, пише.

Стаття 143 МКУ дозволяє встановити фактично необмежену тривалість робочого дня і тижня. Найбільше дискусій у наукових колах викликав теза про збільшення робочого часу з нинішніх 40 годин на тиждень до 48“, – розповів директор Інституту праці НАМН України, академік Юрій Кундієв.

Робочий день у будь-якій компанії може бути продовжений до 12 годин, а при “наявності достатніх підстав” – і більше. Зловживання можуть бути спровоковані і тим, що вичерпний перелік таких підстав не надається“, – зазначив учений. Єдина “поступка” від законодавців полягає в тому, що продовження робочого дня можливе лише за письмовою згодою того, хто працює. Але, на думку фахівців, це просто “фількіна грамота”.

Нехай спробує не погодитися! В умовах безробіття таке уточнення сприймається як насмішка“, – обурений Кундієв.

Наукові експерти переконані, що ці статті законопроекту несуть пряму загрозу здоров’ю людей. Ще засновник російської школи фізіологів Іван Сєченов звернув увагу на те, що оптимальне співвідношення в циклі “робота-відпочинок” природою закладено в роботі серця людини.

Тривалість систоли і діастоли за звичаєм мають співвідношення 1:2. При такому ритмі серце працює практично без перевтоми протягом усього життя людини. Це співвідношення, апроксимувати на 24-годинний цикл життя, дає підстави вважати фізіологічно обгрунтованої саме восьмигодинну тривалість робочого часу протягом доби. Таким чином, восьмигодинний робочий день став основним вимогою у відстоюванні прав трудящих“, – пояснив Кундієв. Експерти, правозахисники, профспілкові діячі стверджують, що проект Трудового кодексу не погоджували з громадськими організаціями, не було проведено жодного публічного обговорення, презентації або дискусії. Проект так і не представили на розгляд Міжнародної організації праці. Незважаючи на це, він уже готовий до другого читання.

За матеріалами інтернет-порталу: UBR.