...
Реєструйся

Закохавшись, люди втрачають двох друзів — результати дослідження


Знаходячи кохання, людина втрачає в середньому до двох друзів, такі висновки зробили науковці з Оксфордського університету, які попросили 540 людей старших за 18 років оцінити, як змінилася кількість їхніх друзів з початком чергового роману.

Виявилося, що люди мають в середньому до п’яти близьких друзів, а у разі появи коханця ця кількість зменшувалася на два.

“Закохані замість п’яти друзів у середньому називали тільки чотирьох. Враховуючи, що один з них — новачок, який увійшов у ваше життя, це означає, що вам довелося відмовитися від двох інших”, — пояснює професор еволюційної антропології Робін Данбар.

Раніше дослідники з’ясували, що максимально можлива кількість друзів може сягати близько 150 осіб. У соціальної мережі Facebook, наприклад, люди, як правило, мають 120-130 друзів. Їх можна поділити на дрібніші групи.

Це , насамперед, люди, яких ми бачимо принаймні раз на тиждень, люди, до яких ми звертаємося, коли нам погано. Наступний шар складається з людей, яких ми бачимо приблизно раз на місяць, — їх можна називати прихильниками. Проте всі ці люди нам дуже дорогі.

Результати, отримані вченими, підтвердили широко поширену думку, що кохання може призвести до скорочення “групи підтримки” людини, коли в середньому один член сім’ї і один друг витісняються зі спілкування заради коханого.

Джерело: vidomosti-ua.com