Реєструйся

Закон ще не прийняли, а доплати з пенсій вже зняли


Діти війни та інші пільговики перестали отримувати доплати до пенсій. Зокрема, пенсіонери не отримали передбачену їм доплату вже в листопаді, тоді як лише днями Кабінет міністрів зареєстрував у парламенті законопроект № 9400, що скасовує невідкладне нарахування пенсій і компенсацій за судовими рішеннями на користь інвалідів-“чорнобильців”, а також дітей війни.
 

Донецька пенсіонерка Лідія Бабець, як і багато інших дітей війни, три роки ходила по судах. І здавалося, що її митарства вже закінчилися в липні цього року, коли Феміда винесла рішення довічно доплачувати їй до пенсії по 180 грн. “За три роки, з 2007 по 2010, мені доплатили близько 3000 грн. З серпня 180 грн. Мені перераховували справно. Але в листопаді я їх не отримала”, — обурюється пенсіонерка.

Начальник ГУ Пенсійного фонду в Донецькій області Георгій Якименко підтвердив, що доплат таким пільговикам в листопаді не було.

“Це згідно з липневим законом “Про внесення змін до закону про держбюджет на 2011 рік” (там є норма, що збільшення виплат “чорнобильцям”, дітям війни та військовослужбовцям може бути тільки в разі наявності грошей у Пенсійному фонді). Була можливість – ми виплачували , а тепер — ні. Це питання політичне, і в компетенції Кабміну”, — говорить Якименко.

А в Кабміні, схоже, не дуже налаштовані платити більше.

“Ці надбавки, які люди собі відсудили, у бюджеті передбачені не були, — роз’яснив газеті прес-секретар прем’єр-міністра Віталій Лук’яненко. — Але виплачувалися весь рік з Пенсійного фонду. У результаті 6 млрд грн. З рахунків вже списали (виплатили за рішенням судів). І якщо так буде тривати й далі, то до кінця року у Пенсійного фонду просто не буде грошей, щоб платити пенсії всім іншим пенсіонерам”.

Джекрело: Укрбізнес