Реєструйся

Заохочення працівника не є заходом з охорони праці — Держгірпромнагляд


Застосування роботодавцем заохочень до працівників за їх активну участь та ініціативу у здійсненні заходів щодо підвищення рівня безпеки та поліпшення умов праці є певною системою стимулювання та мотивації працівників.

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України листом від 02.07.2012 р. № 5435/0/8.2-05/6/12 надала роз’яснення щодо деяких питань охорони праці.

У листі звертається увага на те, що витрати на охорону праці повинні бути спрямовані роботодавцем на належне функціонування системи управління охороною праці на підприємстві та забезпечення працівникам соціальних гарантій у галузі охорони праці.

При цьому роботодавець зобов’язаний витрачати на охорону праці суми не нижче мінімально допустимого рівня, встановленого ст. 19 Закону «Про охорону праці».

Окремо у листі наголошується, що Перелік заходів та засобів з охорони праці, витрати на здійснення та придбання яких включаються до витрат (затвердженого постановою Кабміну від 27.06.2003 р. № 994) не містить пункту, який би передбачав такий захід з охорони праці, заохочення працівників за їх активну участь та ініціативу у здійсненні заходів щодо підвищення рівня безпеки та поліпшення умов праці.

Таким чином, Держгірпронагляд роз’яснює, що застосування роботодавцем заохочень до працівників за їх активну участь та ініціативу у здійсненні заходів щодо підвищення рівня безпеки та поліпшення умов праці є певною системою стимулювання та мотивації працівників у дотриманні ними вимог нормативно-правових актів з охорони праці. У зв’язку з цим таке заохочення працівників не є заходом або засобом з охорони праці.