15 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
Елена Коровкина
Елена
31 січня, 2014 - 11:18
Підкажіть будь ласка, чи потрібно вносити запис до трудової книжки працівнику у випадку коли працівник пройшов функціональне навчання за контрактом у навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності з метою набуття та систематичного оновлення спеціальних знань, умінь і навичок з питань цивільного захисту (це навчання потрібно підприємству). Якщо так, то хто повинен зробити в трудову книжку відповідний запис: відділ кадрів де працює працівник чи методичний центр цивільного захисту (де проводилось навчання) та який саме повинен бути запис у трудовій книжці працівника? Дякую.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
31 січня, 2014 - 11:51
Відповідно до п. 4.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок у разі звільнення працівника всі записи про роботу і нагороди, що внесені у трудову книжку за час роботи на цьому підприємстві, засвідчуються підписом керівника підприємства або спеціально уповноваженою ним особою та печаткою підприємства або печаткою відділу кадрів.      При цьому для осіб працездатного віку необхідно вказати час, тривалість та місце проходження підвищення кваліфікації, яке пройшов працівник за останні два роки перед звільненням.
Елена Коровкина
Елена
31 січня, 2014 - 15:26
Дякую за відповідь!  
i.golovakha@gla...
8 вересня, 2014 - 11:16
Підкажіть будь ласка: З нової сторінки внесла в графі 1 і 2 номер та дату прийняття на роботу, а назву компанії вище забула вказати, що робити? Наперед дякую!
Ільків Тетяна
29 вересня, 2014 - 14:55
Підскажіть будь ласка приймаємо нового працівника на роботу у його трудовій книжці є печатка з попереднього місця роботи, а запису  про прийом і звільнення з даного місця праці немає.Даної попередньої організаціїї уже немає, неіснує. Шо робити у такому випадку, як заповняти трудову книжку чи взагалі заводити нову .  
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
29 вересня, 2014 - 16:09
Відповідно до п. 2 Постанови КМУ від 27.04.1993 № 301 «Про трудові книжки» при влаштуванні на роботу працівники зобов'язані подавати трудову книжку, оформлену в установленому порядку. У даному випадку трудова книжка не оформлена в установленому порядку. Отже, залишається видати нову.
Ільків Тетяна
30 вересня, 2014 - 10:06
Спасибі за відповідь!
РоРо
2 жовтня, 2014 - 13:48
Доброго дня!  Мене було звільнено з посади Директора. Запис в трудову книжку вносила я в останній робочий день. При внесенні запису було зроблено помилку (замість п. написано ст.) і щоб не виправляти зверху зробила новий запис,в якому вказала, що попередній запис вважати невірним і тд. Проте бухгалтер (яка тримає печатку) відмовляється мені ставити печатку на новий запис, оскільки між записом і підписом є вільні 2 рядочки. Як бути в такому випадку? Якось закреслити ті рядочки (Z-тками)? Порадьте. Дякую!
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
2 жовтня, 2014 - 14:03
Порадити щось важко. "Оскільки між записом і підписом є вільні 2 рядочки" не може бути підставою не ставити печатку.
РоРо
2 жовтня, 2014 - 14:08
Чи є якісь нормативні акти або на що я можу "спиратися" для аргументу щодо вимоги поставити печатку?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
2 жовтня, 2014 - 14:18
ІНСТРУКЦІЯ про порядок ведення трудових книжок працівників   2.4. Усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення - у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження).      Записи виконуються арабськими цифрами (число і місяць двозначними). Наприклад, якщо робітник або службовець прийнятий на роботу 5 січня 1993 р., у графі 2 трудової книжки записується "05.01.1993".      Записи виконуються акуратно, ручкою кульковою або з пером, чорнилом чорного, синього або фіолетового кольорів, і завіряються печаткою запис про звільнення, а також відомості про нагородження та заохочення.
РоРо
2 жовтня, 2014 - 14:24
Дякую! Наразі спробую сама, а далі мабуть юристів треба буде залучити.
Тетяна_П
5 вересня, 2016 - 15:54
У зв'язку з введенням нового ЗУ "Про державну службу" як правильно робити запис про присвоєння чергового рангу державного службовця? наприклад: Присвоєний 9 ранг державного службовця, що займає посаду державної служби категорії "В"? Так буде вірно?
Наталія Федорова
Зображення користувача Наталія Федорова.
Головний експерт Єдиної електронної системи "КАДРОВИК-онлайн"
11 жовтня, 2016 - 14:57
Присвоєно  9 (дев'ятий) ранг державного службовця або Присвоєно черговий 9 (дев'ятий) ранг державного службовця Більше інформації в розділах ТРУДОВІ КНИЖКИ в системі "КАДРОВИК-онлайн" http://online.kadrovik.ua. Щоб отримати доступ, будь ласка, зателефонуйте (044) 507-2226 (27) 
ouptaszn_70975
15 листопада, 2016 - 10:55
Молодий хлопець отримував в управління праці та соціального захисту населення допомогу по догляду за особою старше 80-ти років (рідною бабусею). яка зараховується до страхового стажу. Після смерті бабусі став на облік в міський центр зайнятості. Чи правомірно відмовляє центр зайнятості у записі в трудовій книжці про догляд за особою старше 80-ти років?